QUIZ

Quiz i vitit për showbizin: Sa nga këto ngjarje mban mend?

Shkruar nga Anabel

25 Dhjetor 2021

Quiz i vitit për showbizin: Sa nga këto ngjarje mban mend?

Nga emrat e bebeve, kritikat, momentet televizive te diskutime në rrjete sociale, sa përgjigje të sakta di? (Përgjigjet e sakta i keni në fund të artikullit.)

PQuiz

Quiz i vitit për showbizin: Sa nga këto ngjarje mban mend?

Por mos bëni me hile!

Quiz i vitit për showbizin: Sa nga këto ngjarje mban mend?

“Të kam falur” – Cili personazh foli në fillim të vitit për marrëdhënien me të ëmën? Egreis Gjergjani

Kush është e mendimit se duhet bërë kujdes me fotot e shtatzënisë sepse mund të lëndohen shumë gra? Arbana Osmani foli këtë vit, ndërsa Fjoralba vitin e kaluar

Kush e vendosi emrin Poem për vajzën e Ledrit dhe Sarës? Një ndjekëse

Për çfarë u kritikua Fifi në shkurt? Sepse performoi në një klub nate duke thyer rregullat e Covid.

Cili personazh u bë shkas që të flisnim për “këpucët brenda shtëpisë”? Lulzim Basha

Djali i Afërdita Dreshajt, djali i Aurula Hoxhës dhe vajza e Feros dhe Arbenitës quhen: Sky, Alaron, Nina

Kush e zëvendësoi Ardit Gjebrean kur u infektua me Covid? Enkel Demi, Gentian Zenelaj, Marsela Çibukaj

Si quhet gruaja e Butës? Fjolla

Cilën nga këto fjali nuk e ka thënë Genc Salihu? Nuk më pëlqen grupi “Fisnikët”

Sa vite më i ri është partneri i Adriana Matoshit? 19

Si quhet vajza e dytë e Valdrin Sahitit dhe Edita Ramadanit? Paris

Eurovision 2021: Në cilin vend u rendit Shqipëria? 21

Cili nga këta personazhe u ftua të merrte pjesë Big Brother VIP, por nuk pranoi? Të treja

Si quhet vajza e Marinës dhe Getoarit? Marget

Kush nga këta nuk prezanton këtë vit “Festivalin e Këngës”? Blendi Salaj

MOS I HUMBISNI