Out and About

Një natë përvojash të nivelit tjetër tek Piramida e Tiranës

Shkruar nga Anabel

13 Dhjetor 2023

Një natë përvojash të nivelit tjetër tek Piramida e

Piramida e Tiranës, dikur një simbol i së shkuarës, qëndronte e transformuar, e larë në një kaskadë dritash të gjalla që kërcenin me ritmin e inovacionit. E vendosur në rolin e saj të ri si qendër teknologjike, struktura ikonike brenda fshihte diçka. Ndërsa hymë në realitetin e së nesërmes, nuk mund të mos magjepseshim nga shkrirja e trashëgimisë dhe modernitetit që na përshëndeti.

Një natë përvojash të nivelit tjetër tek Piramida e

Të ftuarit, të joshur nga premtimi i një mbrëmjeje të jashtëzakonshme, u thirrën përmes portave të Piramidës nga një spektakël mahnitës i 3D mapping. Ngjyrat e gjalla të logos zyrtare të ILUMA pikturuan strukturën, duke treguar për një ngjarje të veçantë.

Një natë përvojash të nivelit tjetër tek Piramida e

Duke kaluar nëpër instalacionin e ‘ring-lights’, të pranishmit e gjetën veten të transportuar në një immersive tunnel. Ishte një udhëtim që kapërceu të zakonshmen, duke na katapultuar në një dimension ku e përditshmja turbullohej në të jashtëzakonshmen.

Etosi kryesor i IQOS ILUMA - kënaqësia, teknologjia dhe thjeshtësia - jehoi në çdo aspekt të ngjarjes. Ishte një simfoni e orkestruar e shqisave, një përvojë 'Next Level' e krijuar me përpikëri për të futur konsumatorët në territore të paeksploruara kënaqësie.

Një natë përvojash të nivelit tjetër tek Piramida e

Eventi i ndarë në tre zona, ku secila përfaqëson një shtyllë të filozofisë IQOS ILUMA. Në zonën e thjeshtësisë, e talentuara Joana Dhiamandi shfaqi instalimin e saj të qelqit, një dëshmi e shkrirjes së teknologjisë dhe artit. Xhami, i ngrohur derisa të shkrihej, krijoi modele të ndërlikuara që pasqyrojnë thjeshtësinë e hijshme të IQOS ILUMA.

Një natë përvojash të nivelit tjetër tek Piramida e

Në zonën e kënaqësisë, gastronomia molekulare e Gent Malavecit ishte në qendër të vëmendjes. Ndër kënaqësitë ishin 'Trëndafilat' - një pije freskuese e shërbyer me zgjuarsi në një trëndafil të thjeshtë. Përzierja e shijeve kërceu mbi sythat e shijes.

Një natë përvojash të nivelit tjetër tek Piramida e

Zona e teknologjisë, e drejtuar nga Kushtrim Juniku, ishte një strehë për entuziastët e pajisjeve. Teknologjia inteligjente e mbushur me inteligjencë artificiale i lejoi mysafirët të përjetësojnë momentin, duke krijuar kujtime që do të zgjasin përtej natës.

Një natë përvojash të nivelit tjetër tek Piramida e

Ngjarja u kreshendo me një performancë ‘dance’ nga pesë kërcimtarë modernë, duke vendosur tonin për zbulimet që do të pasonin. Ndërsa skena përgatitej për nisjen, pritja qëndronte në ajër. Për habinë tonë, drejtuesi, Ardit Gjebrea, u materializua si një hologram, duke u përfshirë në një bashkëbisedim eterik me Lorent Gordin, Drejtori i Përgjithshëm i PMI Albania.

Një natë përvojash të nivelit tjetër tek Piramida e

Në stilin që i përket vetëm IQOS, Lorent Gordi zbuloi IQOS ILUMA. Ekrani holografik ndezi shqisat, duke ofruar një vështrim tërheqës në një të ardhme ku teknologjia dhe kënaqësia bashkohen pa probleme. Zona e dedikuar e produkteve hapi dyert e saj, duke i ftuar mysafirët të përjetojnë inovacionin nën drejtimin e ekspertëve.

Një natë përvojash të nivelit tjetër tek Piramida e

Nata vijoi edhe me performanca të tjera, ku morën pjesë artistë si Marsela Çibukaj dhe grupi i saj dhe Olen Cesari me violinën e tij, duke marrë ovacione të bujshme. Finalja e madhe erdhi në formën e një set DJ, që i la të gjithë të zhytur në euforinë e eksperiencës 'Next Level'.

Një natë përvojash të nivelit tjetër tek Piramida e

Ndërsa nata mbaroi, jehona e të qeshurit, muzikës dhe zhurmës së gëzueshme të mysafirëve të kënaqur vazhduan. IQOS ILUMA kishte shpalosur një kapitull të ri përvojash, duke lënë një gjurmë kujtimesh që pëshpëritnin premtime për një të ardhme të përcaktuar nga kënaqësia, teknologjia dhe thjeshtësia.

Një natë përvojash të nivelit tjetër tek Piramida e

Ky produkt nuk është i padëmshëm dhe përmban nikotinë, e cila krijon varësi. Të përdoret vetëm nga të rritur.
- Artikull promocional