$NOB

Njerëzit pyesin, aktori i $NOB, Gent Disha, përgjigjet

Shkruar nga Anabel

7 Dhjetor 2021

Njerëzit pyesin, aktori i $NOB, Gent Disha, përgjigjet
Foto: Ergys Zhabjaku

Nga personazhi në $NOB, kënga e deri te e dashura, Gent Disha iu përgjigj disa prej pyetjeve të ndjekësve në Instagramin e @snob_tvseries.

Në $NOB, Genti luan rolin e Albanit, një djali të cilit jeta i mësoi që fëmijë që të mos i besonte njeriu. I rritur në një familje të varfër dhe i apasionuar pas boksit, ai i provoi në kurriz gënjeshtrat dhe padrejtësitë dhe kuptoi se i pafuqishëm, do ta ketë gjithmonë luftën e humbur ndaj më të pasurve/fortëve. Ndonëse ka shumë për të zbuluar për personazhin e tij, njerëzve u ka pëlqyer si karakter, sidomos për raportin që ka me Tesën (Ketjona Pecnikaj).

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by $NOB (@snob_tvseries)

“Sa ka ndikuar Albani në jetën tënde të përditshme?” ishte një prej pyetjeve, të cilës Genti iu përgjigj: “ Në jetën time të përditshme nuk ka ndikuar, por ka ndikuar në procesin tim të punës si aktor, si është trajtuar si personazh dhe kam mësuar shumë gjëra.”

Njerëzit pyesin, aktori i $NOB, Gent Disha, përgjigjet
Foto: Ergys Zhabjaku
Ketjona Pecnikaj dhe Gent Disha

Ai shtoi se “i pëlqen shumë karakteri i Albanit se është një person që do të çajë vetë në jetë, prandaj ka përplasje me Tesën”, një personazh të cilën në jetën e përditshme nuk do të donte ta kishte të dashur. “Mendimi im si Gent është që një lidhje duhet të jetë e barabartë dhe jo që dikush të dominojë dhe të jetë më kontrollues,” tha ai.

Njerëzit pyesin, aktori i $NOB, Gent Disha, përgjigjet
Foto: Ergys Zhabjaku

Genti zbuloi edhe një detaj për personazhin – pasi dikush e pyeti se në një pjesë Tesa e shpoi me gjilpërë – se “ajo është insulinë. Albani është me diabet”.

Përsa i përket evolimit të karakterit të Albanit në $NOB, përfshirë këtu edhe raportin me Tesën, aktori shtoi: “Albani nuk tallet me Tesën. Ai e do shumë, por ka hyrë në një rrugë që është e vështirë dhe ai do të gjejë veten”.

Njerëzit pyesin, aktori i $NOB, Gent Disha, përgjigjet
Foto: Ergys Zhabjaku

Duke qenë se shumë ndjekës e njohin Gentin edhe si këngëtar – fitues i vendit të parë në “Jeho” në Top Channel dhe pjesëmarrës në “Këngën Magjike” – nuk kishin si të mungonin pyetjet për këngën. “Nuk do të këndoj në serial. Siç e keni parë, Albani nuk këndon, por është boksier,” tha ai megjithëse zbuloi se “e kemi bërë një këngë” e cila mbetet surprizë.

Disa të tjerë shkuan më tej me pyetjet. “A ke të dashur dhe nëse jo, ku aplikohet?” pyeti dikush. “Nuk kam dëshirë t’u përgjigjem këtyre pyetjeve. Përsa i përket pyetjes tjetër, di të them që nuk aplikohet,” tha Genti. Përgjigjja e fundit është e hapur për diskutim.

Për të tjera intervista pyetje-përgjigje me ndjekësit në rrjete sociale, klikoni mbi emrat përkatës: Ketjona Pecnikaj (Tesa), Olta Beqiri (Kristela), Brarend Akçiu (Bojken), Megli Haskaj (Xhesika), Elios Shuli (Joan).

Artikuj të rekomanduar:

Bëhu pjesë e shorteut Coca-Cola

Fito çdo javë një Smart TV.

Ad by Mediadesk.al

MOS I HUMBISNI