Celebrity

Para tradhtisë së Piqué, Shakira mendonte se vetëm vdekja mund ta ndante nga futbollisti

Shkruar nga Anabel

22 Shtator 2023

Para tradhtisë së Piqué, Shakira mendonte se vetëm vdekja 
Shakira mendonte se ish-partneri i saj, Gerard Piqué do të ishte dashuria e saj e jetës, derisa zbuloi tradhtinë e tij përmes kavanozit me reçel. Këngëtarja, në një intervistë me Billboard u shpreh se ishte e përkushtuar ndaj futbollistit dhe mendonte se vetëm vdekja mund t’i ndante nga njëri-tjetri.
 
“Prioriteti im ishte shtëpia dhe familja ime. Besoja në “vetëm vdekja mund të na ndajë”. E besoja atë ëndërr”, u shpreh këngëtarja e “Hips Don’t Lie”.

Para tradhtisë së Piqué, Shakira mendonte se vetëm vdekja

Artistja kolumbiane tha gjithashtu se besonte në një histori dashurie që zgjat përgjithmonë, njëjtë si ajo e prindërve të saj, të cilët janë bashkë prej 5 dekadave. “Ata e duan njëri-tjetrin si në ditën e parë, me një dashuri unike dhe të paripërsëritshme, kështu që mendoja se ishte e mundur. Gjithmonë kam pasur atë shembull dhe e doja të njëjtën gjë për veten dhe fëmijët e mi, por nuk ndodhi”.
Ajo gjithashtu tha se ndërkohë që i përkushtohej futbollistit, e kishte lënë pezull karrierën e saj muzikore dhe performancat.
 
“Ideja është që iu përkushtova atij dhe familjes. Ishte shumë e vështirë për mua që të vazhdoja me karrierën time profesionale në Barcelonë”, tha ylli kolumbian, duke shtuar se nuk mund t’i linte fëmijët e saj, Milan dhe Sasha vetëm dhe ishte shumë sfiduese të kapte ritmin.

Para tradhtisë së Piqué, Shakira mendonte se vetëm vdekja
AP


 
Por, pas ndarjes nga Piqué dhe zhvendosjes në Miami, këngëtarja është rikthyer në studio, ka publikuar disa këngë dhe madje, po planifikon një turne për vitin 2024.

Shakira dhe futbollisti Gerard Piqué u ndanë pas 11 viteve së bashku. Ata konfirmuan ndarjet përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan:

Para tradhtisë së Piqué, Shakira mendonte se vetëm vdekja
Getty

“Me keqardhje konfirmojmë se po ndahemi”, tha çifti në një deklaratë të përbashkët të shtunën. “Kërkojmë privatësi në këtë moment për mirëqenien e fëmijëve tanë, të cilët janë prioriteti ynë maksimal. Faleminderit paraprakisht për mirëkuptimin dhe respektin.”

Para tradhtisë së Piqué, Shakira mendonte se vetëm vdekja
Getty

Ata kanë 2 fëmijë së bashku, djemtë Milan (10 vjeç) dhe Sasha (8 vjeç). Shakira dhe Piqué u lidhën në mars të 2011-ës, pasi u takuan në setin e këngës "Waka Waka (This Time for Africa)", kënga zyrtare e FIFA Ëorld Cup 2010.

Artikuj të sugjeruar: