Celebrity

U akuzua për përdhunim: Intervista e dikurshme e Katy Perry-t ku flet për ‘të vërtetën’ e ish-burrit

Shkruar nga Anabel

18 Shtator 2023

U akuzua për përdhunim: Intervista e dikurshme e Katy Perry-t ku flet

Katy Perry me sa duket la të kuptohet për sekretet e Russell Brand vite përpara se të ngriheshin akuza për abuzim emocional, sulm seksual dhe përdhunim.

Në një intervistë të vitit 2013 me Vogue, e cila është rishfaqur mes akuzave të vazhdueshme kundër Brand, këngëtarja e "Firework" foli për ish-bashkëshortin e saj "kontrollues" dhe martesën e tyre "me të vërtetë lënduese".

Katy tha për Vogue ajo ishte me të vërtetë "e dashuruar" me Russell Brand kur u martua me të në vitin 2010. Megjithatë, u divorcuan vetëm 14 muaj më vonë pasi ajo mori një mesazh ndarjeje nga ai natën e Vitit të Ri, 2011.

Ajo pranoi se fillimisht fajësoi veten për ndarjen – derisa “zbuloi të vërtetën e vërtetë” për komedianin.

U akuzua për përdhunim: Intervista e dikurshme e Katy Perry-t ku flet

“Në fillim, kur e takova, ai donte një partnere të barabartë dhe mendoj se shumë herë burrat e fortë duan një grua të barabartë, por më pas ata thonë: 'Unë nuk mund ta përballoj barazinë'. Atij nuk i pëlqente atmosfera kur edhe unë isha shefja. Kështu që [lidhja] ishte vërtet lënduese dhe shumë kontrolluese, gjë që ishte shqetësuese," tha Perry asokohe.

“Ndjeva shumë përgjegjësi për përfundimin e lidhjes, por më pas zbulova të vërtetën e vërtetë, të cilën nuk mund ta zbuloj domosdoshmërisht sepse do ta ruaj për kur t’i vijë momenti. E lashë të ikte dhe thashë: 'Kjo nuk po ndodh për shkakun tim; kjo shkon përtej meje.'”

Perry ende nuk e ka zbuluar se për çfarë "të vërtete" po fliste në atë intervistë, por shumë njerëz tani po spekulojnë se ajo i referohej të kaluarës së errët të Brand.

Siç mund ta keni lexuar, katër gra akuzuan Brand për përdhunim, sulm seksual dhe abuzim emocional në incidente që dyshohet se ndodhën nga viti 2006 dhe 2013.