Beje Vete

Receta e picës së preferuar të Kim Kardashian është pak e çuditshme, por ju mund ta provoni

Shkruar nga Anabel

2 Gusht 2023

Receta e picës së preferuar të Kim Kardashian është pak

Themeluesja e Skims na kujton të gjithëve, se asnjë tundim nuk duhet të na "vërë poshtë", edhe kur bëhet fjalë për pizën, ushqimin e preferuar jo vetëm të italianëve. Sekreti? Brum vegan me lulelakër dhe ju shijoni picën e ëndrrave.

Nëse vapa ka tendencë të na lodhë dhe ul energjinë, zgjedhja e një pice të shijshme dhe të pasur me proteina e vitamina është ideale në një ditë vere. Për të përgatitur picën e Kim Kardashian, zgjidhni brumin e lulelakrës dhe nuk keni nevojë për ndonjë aftësi të jashtëzakonshme gatimi që ta finalizoni.  35/40 minuta për ta përgatitur dhe direkt në furrë! Ju bëftë mirë!

Përbërësit për picën:

1 lulelakër për brumin

1 lugë e gjysmë pesto borziloku

1 mozzarella vegane

Pak misër

1/2 kungull i njomë, i prerë hollë

1 lugë gjelle domate të thara

3 angjinare të vogla të marinuara

1/2 filxhan brokoli të copëtuar

1/2 filxhan rukola

1 lugë gjelle vaj

1 lugë çaji lëng limoni

Receta e picës së preferuar të Kim Kardashian është pak

Përgatitja:

Paraprakisht, ngroheni furrën në 200°. Shtoni të gjitha perimet në një tas, spërkatini lehtë me vaj dhe i rregulloni me kripë dhe piper.

Rregulloni koren e lulelakrës në një tepsi dhe shpërndani peston mbi kore në mënyrë të barabartë. Hidhni djathin vegan dhe mbushjet sipas dëshirës tuaj. E vendosim picën në furrë për 10-15 minuta, derisa të marrë ngjyrë kafe të artë. Në një tas të vogël përziejmë rukolën me lëng limoni dhe vaj për të shoqëruar picën.

@poosh Eat your veggies (on pizza). Here’s how to make @Kim Kardashian’s vegan summer pizza ↓ Ingredients: For the pizza: 1 plain Caulipower crust  1 1/2 tablespoons basil pesto (recipe below) Violife mozzarella cheese (Any type of vegan mozzarella cheese is fine. Kim uses Violife.) 1 ear of corn, cooked, kernels removed 1/2 of a zucchini, thinly sliced into wheels 1 tablespoon sun-dried tomatoes, roughly chopped 3 marinated baby artichokes (canned or jarred), cut into quarters ½ cup blanched broccoli florets, roughly chopped 1/2 cup of arugula  1 tablespoon EVOO 1 teaspoon lemon juice  Ingredients: For the basil pesto: 2 cups fresh basil leaves 1 tablespoon nutritional yeast 1 teaspoon garlic salt  1 tablespoon salt Zest of one lemon 1 tablespoon lemon juice 2 garlic cloves 1/2 cup EVOO 1/4 cup roasted sunflower seeds (Any kind of toasted nut will do. You can try cashews, almonds, or pine nuts, but we love the vitamin B in sunflower seeds) Instructions: 1.Preheat oven to 400º F.  2. Blend pesto ingredients until fully incorporated. 3. Add all veggies in a mixing bowl, lightly drizzle with EVOO, and season with salt and pepper.  4. Place cauliflower crust on a sheet tray, and spread pesto on the crust evenly.  5. Sprinkle your vegan cheese (or regular, if you’re into it) and then your toppings.  6. Place pizza in the oven for 10 to 15 minutes or until golden brown.  7. When pizza is cooked, slice it evenly into six to eight pieces.  8. In a small mixing bowl, toss arugula with lemon juice and EVOO to garnish. Who doesn’t love pizza and salad? Enjoy! #poosh #kimkardashian #veganrecipes #veganpizza #glutenfree ? original sound - spedupsongsnlyrics