Dieta

Çfarë të hani sot teksa shihni Big Brother: Varianti *i shëndetshëm*

Shkruar nga Anabel

25 Shkurt 2023

Çfarë të hani sot teksa shihni Big Brother: Varianti *i
Photo Credits: Pinterest/ bunsinmyoven.com, Big Brother VIP Albania/ Top Channel - YouTube

Para se të konsumoni ushqime si pica, patatina dhe pije të gazuara me pretekstin se po shihni "Big Brother", ja një listë me versione ushqimesh (dhe snacks) më të shëndetshëm.

- Sallatë frutash me mjaltë dhe pak lëng limoni

- Kokoshka me kripë ose të ëmbla

- Crackers (si një version më pak kalorik i patatinave)

- Fruta të thata

- Fara

- Karrota

- Gjalp kikiriku (kombinime si: mollë me gjalp kikiriku)

- Brusketa të ndryshme me bukë integrale

- Drithëra me qumësht

- Biskota integrale

- Një miks djathrash dhe mishi, në mënyrë që gjithë familjarët të ngacmojnë nga *pak*

- Kos me banane ose një tjetër lloj kos frutash

- Kos me mjaltë

- Miks i disa prej opsioneve të mësipërme