Celebrity

Shumëë para se 'Friends' të niste, diçka kishte ndodhur mes dy yjeve të serialit

Shkruar nga Anabel

27 Tetor 2022

Shumëë para se 'Friends' të niste, diçka kishte

Që ta dini, aktori Matthew Perry ka zbuluar së fundmi se e ka ftuar Jennifer Aniston për të dalë shumëë para se seriali "Friends" të niste. Gjejeni çfarë?! Pavarësisht se dolën 1-2 herë, aktori përfundoi i refuzuar prej saj!

Në shkrimet e reja të kujtimeve të "Friends", Matthew sqaroi se ai dhe Jen e njihnin njëri-tjetrin shumë përpara serialit pasi ishin takuar në rrethana të tjera, përmes njohjeve të përbashkëta. 

"U ndjeva menjëherë i tërhequr prej saj (si mund të mos isha?), e pëlqeva direkt dhe m'u krijua ndjesia se dhe ajo ishte njësoj e intriguar prej meje. Mendova se mund të kishim diçka, por nuk rezultoi kështu." - shkruan ylli i Friends.

Ai kujton se sapo mori lajmin se do të ishte pjesë e serialit, Aniston ishte njeriu i parë që ja dha lajmin.

"E telefonova dhe i thash se ishte njeriu i parë me të cilin doja ta ndaja këtë lajm. Menjëherë pasi nxora këto fjalë nga goja, u pendova. E ndjeja ftohtësinë që përmes telefonit. Tani që e kujtoj ishte e qartë që e kam bërë atë të mendoj se e pëlqeja shumë në një mënyrë tjetër dhe thjesht i përkeqësova gjërat kur i kërkova për të dalë."

Eshtë shumë e qartë që fillimi i marrëdhënies profesionale mes të dyve duhet të ketë qenë i sikletshëm! Dyshja punuan me njëri-tjetrin nga 1994-2004. 

A do të bëheshin miq më vonë? Jennifer e siguroi se po, por Perry refuzoi të ishte miku i saj sepse *kishte ndjenja*. 

Gjatë gjithë realizimit të serialit, ai pranon se ndjenjat ndaj Jen nuk u zbehën dhe se përshëndetjet para dhe pas xhirimeve ishin gjithmonë të sikletshme. 

Burimi: Cosmopolitan