Celebrity

Debati viral se Chris Brown është më i mirë se Michael Jackson: Po vetë ai ç'mendon?

Shkruar nga Anabel

21 Qershor 2022

Debati viral se Chris Brown është më i mirë se Michael
Photo Credits: Unilad

Me siguri s'e kishit menduar ndonjëherë se do e lexonit këtë: Chris Brown të krahasohet me Michael Jackson? Nuk kemi asgjë me Chris, por Michael mbetet Michael dhe në fakt, me këtë bie dakord dhe ai.

Këngëtari i ka dhënë fund një debati viral nëse ai është më i mirë se Michael Jackson. Brown është krahasuar prej kohësh me Jackson, pas një performance të ndjerë dedikuar ikonës së muzikës, në BET Awards 2010.

Për më tepër, reperi 50 Cent pretendoi në vitin 2019 se Brown ishte "më i mirë se" Jackson dhe e shpalli atë mbretin e ri të popit në një postim të fshirë në Instagram.

Megjithatë, vetë Chris Brown nuk mendon aspak kështu. Ai i quajti krahasimet e internetit 'Cap', zhargon për një gënjeshtër ose ekzagjerim, gjatë një interviste në emisionin radiofonik amerikan Big Boy's Neighborhood të hënën mbrëma, 20 qershor.

"Perceptimi im personal për të, është që unë as që do të merrja frymë dhe as do të isha në gjendje të këndoja një këngë, po të mos ishte ai." 

33-vjeçari, shtoi se Jackson është "vite dritë përpara" në talent në krahasim me të dhe pranoi se ka "faltore" për mbretin e popit rreth shtëpisë së tij.

"Jo, s'ka mundësi që unë të jem më i mirë se ai."

Burimi: Unilad

MOS I HUMBISNI