Celebrity

Betty White ndahet nga jeta në moshën 99-vjeçare

Shkruar nga Anabel

31 Dhjetor 2021

Betty White ndahet nga jeta në moshën 99-vjeçare

Betty White, aktorja e njohur për rolet në sitcom-et “The Mary Tyler Moore Show” dhe “The Golden Girls,” u nda nga jeta në moshën 99-vjeçare.

White ndërri jetë në shtëpinë e saj të premten në mëngjes, vetëm dy javë para se të mbushte 100 vjeç. Agjenti i saj, Jeff Witjas, tha për revistën People: "Edhe pse Betty ishte pothuajse 100 vjeç, mendova se ajo do të jetonte përgjithmonë."

Betty White ndahet nga jeta në moshën 99-vjeçare

White gëzoi një karrierë të shkëlqyer prej më shumë se tetë dekadash, duke marrë tetë çmime Emmy, një Grammy dhe tre Screen Actors Guild Awards. E konsideruar si një pioniere televizive, ajo hapi dyert jo vetëm për veten e saj, por edhe për shumë gra të tjera.

Betty White ndahet nga jeta në moshën 99-vjeçare

E konsideruar si gruaja e parë që drejtonte emisione televizive e vetme, emri i saj u bë edhe më i njohur në vitet ’70, kur “The Mary Tyler Moore Show” e bëri Betty White një emër të njohur. Roli i saj si Rose Nylund në “The Golden Girls” e forcoi statusin e saj si një aktore legjendare televizive.

Betty White ndahet nga jeta në moshën 99-vjeçare

MOS I HUMBISNI