Kuzhina

6 pjata që përveçse të shijshme ju ndihmojnë të bini në peshë

Shkruar nga Anabel

14 Shtator 2021

6 pjata që përveçse të shijshme ju ndihmojnë të

Të gjithë duam të ushqehemi shëndetshëm, por s'e themi dot me plot gojën që gjërat më të shëndetshme janë ato që na shijojnë më shumë. Të gjesh receta që janë sa të shëndetshme, pa kalori dhe në të njëjtën kohë të shijshme, është relativisht e vështirë. Shtoji kësaj edhe çështjen e kalorive, për të mbajtur peshën nën kontroll. 

Gjithsesi, si çdo gjë tjetër edhe pjatat që plotësojnë dy kushtet që duam ne, janë një informacion larg. Çfarë mund të gatuani ju duke nisur që sot? Gjithë pjatat më poshtë! 

1. Salmon i pjekur me pesto

Shërbejeni kaq thjeshtë dhe do të ndiheni të ngopur në fund të vaktit!

6 pjata që përveçse të shijshme ju ndihmojnë të

2. Këtë sallatë! 

Ka më pak se 400 kalori, ka fruta, perime dhe është padyshim kaq e shijshme sa duket.

6 pjata që përveçse të shijshme ju ndihmojnë të

3. Kunguj të skuqur

Më pak se 50 kalori dhe ju e dini sa vlera ushqyese kanë, prandaj mos përtoni.

6 pjata që përveçse të shijshme ju ndihmojnë të

4. Karkaleca dhe shparaguj në tavë! 

6 pjata që përveçse të shijshme ju ndihmojnë të

5. Lulelakër të pjekur!

Dhe perime të tjera...

6 pjata që përveçse të shijshme ju ndihmojnë të

6. Sallatë mesdhetare

Të cilën ne e njohim mirë sallatën e famshme me kastraveca, domate dhe çfarë të doni ju!

6 pjata që përveçse të shijshme ju ndihmojnë të

Burimi: Pop Sugar

MOS I HUMBISNI