Kuzhina

Për këtë pjatë me banane të karamelizuara ju duhen vetëm 3 përbërës dhe 5 minuta!

Shkruar nga Anabel

19 Maj 2021

Për këtë pjatë me banane të karamelizuara ju duhen

Lisa Kitahara nga Okonomi Kitchen ka krijuar një recetë të thjeshtë dhe të shijshme me banane! Ju duhen vetëm 3 përbërës:

- 2 banane
- 1/4 lëng limoni
- 1 lugë sheqer kokosi
Opsionale: kanellë, kos, arra, etj.

Hapat që duhet të ndiqni:

Prisni bananet nga lart-poshtë dhe hiqni lëvoren. Spërkatini me pak lëng limoni dhe sheqer kokosi dhe lërini të piqen derisa të marrin ngjyrë. Kur të mbarojnë, duhet të duken të karamelizuara dhe me ngjyrë kafe në bronz.

Për këtë pjatë me banane të karamelizuara ju duhen

Për këtë pjatë me banane të karamelizuara ju duhen

Mund t'i mbushni me kanellë dhe kos grek për më shumë shije, apo akullore në rast se doni ta teproni pak më shumë me kaloritë. 

Për këtë pjatë me banane të karamelizuara ju duhen

Për këtë pjatë me banane të karamelizuara ju duhen

Për këtë pjatë me banane të karamelizuara ju duhen

Burimi: Pop Sugar

MOS I HUMBISNI