Kuzhina

Këto biskota mund t'i bëni vetëm me 3 përbërës që i kemi të gjithë në shtëpi!

Shkruar nga Anabel

26 Prill 2021

Këto biskota mund t'i bëni vetëm me 3

Edhe nëse s'ia thoni fare gatimit, gjasat që të gaboni me këtë recetë janë të pakta. Ju duhen vetëm 3 përbërës bazë: Gjalp, sheqer dhe miell.

Receta nuk ka përmasa fikse, prandaj bëni një llogaritje të përafërt të përbërësve, sipas sasisë që doni të bëni. 

- Rrihni së bashku tre përbërësit deri sa të formohet një masë brumi homogjene.

- Formoni toptha të vegjël, dhe lyejini me sheqer. Më pas shtrijini duke i shtypur me një gotë ose lugë.

- Piqini derisa të kenë marrë ngjyrë.

- Lërini të pushojnë 10-15 minuta para se t'i konsumoni.

Këto biskota mund t'i bëni vetëm me 3

* Mund t'i shtoni sprinkles për dekor, apo ekstrakt vaniljeje gjatë gatimit. Shoqërojini si të dëshironi. Kaq e thjeshtë!

Këto biskota mund t'i bëni vetëm me 3

Burimi: Belly Fat

MOS I HUMBISNI