Kinema & TV

Filmi i ri ‘Piratët e Karaibeve’: Për herë të parë, nuk luan Johnny Depp

Shkruar nga Anabel

27 Qershor 2020

Filmi i ri ‘Piratët e Karaibeve’: Për herë të

Margot Robbie do të vendoset si personazh kryesor në filmin e ri “Piratët e Karaibeve”. Christina Hodson, skenaristja e “Harley Quinn: Birds of Prey”, ka vendosur të shkruajë një film të ri me protagoniste Robbie-n.

Filmi nuk do të jetë një spin-off i filmave të mëparshëm, por një histori origjinale me karaktere të reja.

Për momentin, filmi është në fazat e hershme. Si producent do të shërbejë Jerry Bruckheimer, i cili ka qenë producent edhe i filmave të mëparshëm.

Filmi i ri ‘Piratët e Karaibeve’: Për herë të
Margot Robbie

Që prej vitit 2013, Johnny Depp ka kryesuar si kapiteti rum-dashës Jack Sparrow. Ai u shfaq edhe në filmin e fundit “Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales” (2017).

Depp është një figurë e diskutueshme tashmë, pas akuzave të ish-bashkëshortes, Amber Heard, për abuzim. Aktori i ka mohuar akuzat dhe pretendon se është ai viktima e abuzimit.

Burimi: The Hollywood Reporter

MOS I HUMBISNI