Fashion News

Këtë vit, Met Gala e bëni ju: Mundësia e artë për të dalë te Vogue

Shkruar nga Anabel

2 Maj 2020

Këtë vit, Met Gala e bëni ju: Mundësia e artë për

Historikisht, e hëna e parë e muajit maj shënonte një ngjarje të madhe për modën dhe Metropolitan Museum of Art, por për shkak të pandemisë, Met Gala 2020 u anulua. Megjithatë kjo nuk e pengoi Vogue që të risillte një tjetër formë të Met Gala, këtë herë me protagonistë njerëzit e thjeshtë.

Anna Wintour dhe Billy Porter bashkëpunuan dhe nisën #MetGalaChallenge. Sfida është e thjeshtë: Zgjidhni një veshje të një personazhi të famshëm në tapetin e kuq të Met Gala dhe rikrijojeni. Të gjithë pjesëmarrësit duhet t’i postojnë fotot në Instagram me hashtag #MetGalaChallenge. Keni kohë për të marrë pjesë deri më 3 maj. Fituesit do të shpallen të hënën (4 maj) dhe do të postohen në website-n e Vogue.

Në vijim gjeni disa nga postimet e njerëzve në Instagram, ndërsa këtu 33 ide nga Vogue.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Anja Poland (@anjaportland) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sanja ?? Kosovska Mitrovica ?? (@sanja_nestorovic_) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by j3ff johnson (@jeffjohnsonj3) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Anna Lee Dearth (@dearthvader29) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Arya (@pawsofwinterfell) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sloane (@fashionistastan) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @kitschaholic on

MOS I HUMBISNI