Top List

Shqiptarët rrëfejnë historitë e çmendura kur ishin tapë

Shkruar nga Anabel

29 Janar 2020

Shqiptarët rrëfejnë historitë e çmendura kur ishin

“Isha njëherë aq tapëë sa...” ishte pyetja drejtuar ndjekësve në Instagram-in e @anabel_media dhe Revista Anabel në Facebook. Përgjigjet e përzgjedhura:

1. Fjeta te shkallët.

2. Shkova u shtriva me babin (babi ishte në gjumë).

3. Ika në shtëpi dhe rrugës përqafova shtyllën dhe thoja “Oo shpirt, hajde në shtëpi”.

4. I thashë mamit të gjitha të palarat që kisha bërë.

5. Flisja dhe puthja një qen në rrugë.

6. Erdhi taksia dhe shkova u futa në bagazh, jo në sedilje.

7. I thashë fiksimit të motrës që motra e kishte qejf.

8. Bëra seks me ish-in.

9. Shava babit nga robt’.

10. Nuk e kuptoja pse nuk arrija dot te dera, ndërkohë që ecja një hap para dhe një hap pas.

11. Puthja vjehërrën.

12. Më ishte ngritur fustani sa më ishte bërë si bluzë.

13. Theva tavolinën e lokalit.

14. Pyesja se ku e kisha pirsing e hundës. I thoja shoqes: “Merre në telefon, pyete.”

15. Më zuri gjumi te shkallët e jashtme të shtëpisë dhe ja nisi shiu. U zgjova ditën tjetër.

16. Isha aq tapëëë sa nuk e mbaj mend çfarë kam bërë.

17. Më zuri gjumi në krahët e një të huaji teksa po kërceja me të.

18. Provoja të hapja me çelës derën e komshiut dhe bërtisja: “Kush më ka ndërruar bravën?”

19. Bëra çiçin te shkallët e pallatit...në pantallona.

20. Dhje*a në pantallona.

21. U zgjova të nesërmen me të brendshme dhe me një sy të nxirë (mos më pyesni si ndodhi).

22. Volla nga ballkoni i katit të pestë sepse tualeti më dukej shumë larg.

23. Hodha telefonin në plehëra.

24. Përfundova me dy serume në QSUT.

25. Shkova te shtëpia e të dashurit dhe u turpërova para prindërve të tij.

26. Erdhi vëllai më mori nga lokali me një shok dhe i volla në makinë e qeshja si budallaqe.

27. Doja të hidhja letra higjienike te shtëpia e ish-it.

28. Kisha kokën e qengjit para dhe po ja emërtoja të shtëpisë në latinisht.

29. Qava se gjeta 20 lekë në tokë.

30. Këndoja “Without me” të Halsey-t me kokën varur nga krevati.

31. Shaja të dashurin anglisht.

32. Më zuri gjumi mbi të vjella.

33. Harrova emrin tim.

34. Mora vjehërrin në telefon dhe i thashë: “Nusja të është bërë tapë”.

35. Nuk gjeta dot shtëpinë.

36. Merrja pije me stil nga tavolinat e të tjerëve dhe i sillja te tavolina ime.

37. Thoja “bota është e rrumbullakët”.

38. Jam shtirë në borë me kanotiere duke bërë engjëllin dhe këndoja frëngjisht me zë të lartë.

39. Kam vjedhur lekët e vëllezërve korçarë duke i tërhequr nga toka tek Triss.

40. Parkova afër ish-Living Room për të pritur shoqërinë dhe më zuri gjumi, u zgjova në pesë të mëngjesit.

41. Sa isha ndarë dhe i kam rënë lagjes së tij disa herë me shpejtësi duke dëgjuar Anna Vissi-n.

42. Nuk e ndjeva fare tërmetin e fundit.

43. E gjeta veten sipër njërit.

44. Pashë Seldin në një party dhe i bëra një orë muhabet. I thashë që isha fanse e tij. Pa lidhje.

45. Më çoi ishi që të takoja mamanë e tij për sfidë. Të dy tapëëë dhe ajo më pyeste për fisin.

46. Kam vjedhur ushqime nga një dasmë në Durrës. U futa me goca kot.

47. Isha aq tapë sa gjatë një dreke pune vetëm përqafohesha me kolegen time, me të cilën nuk kisha fare shoqëri.

48. Isha tapë sa përfundova në spital gjendje kome për tre orë rrjesht nga alkooli i tepërt. Të tjerët luteshin për mua, unë e kisha nga qejfi jo nga halli.

49. Nuk lë goca pa i shkruar e pastaj i them: “Më fal se isha tapë”.

50. Bëra seks padashje me një kolege të punës.

51. Pashë vitin e lindjes te pasaporta ime dhe dyshova se mos ishte fallso se mendova s’ka mundësi të jem kaq vjeç.

52. Zihesha me kolegen sepse kishim veshur xhupat e njëri-tjetrin. Unë xhupin e saj me xixa.

53. Më zuri gjumi te WC-ja.

54. Nxirrja kokën në dritare dhe i lutesha Zotit për gjëra kot.

55. Humba virgjërinë që ruajta për 24 vite brenda 7 minutash me shokun e ngushtë.

56. Ngatërrova shtëpinë dhe përfundova në spital si hajdut.

57. Urinova në frigorifer.

58. Dogja fletoret kot për fiksim. Isha nxënëse me 10.

59. I thashë babit se isha shtatzënë. Në fakt nuk isha.

60. Doja të vishja tanga. Jam djalë. Çunat tallen edhe sot.

61. Isha unë, i dashuri dhe një shoqja ime. Përfunduam duke e bërë treshe. Pas disa ditësh u ndamë se u mësua keq ai.

MOS I HUMBISNI