Shqipëria

Fotot prekëse: Alvini kthehet në shtëpi, gjithë lagjia e pret

Shkruar nga Anabel

8 Nëntor 2019

Fotot prekëse: Alvini kthehet në shtëpi, gjithë lagjia e

Sot, Alvin Berisha mbërriti shëndoshë e mirë në Itali, pasi u shpëtua nga kampi al-Hol në Siri si rezultat i bashkëpunimit të një sërë institucionesh shtetërore dhe jo-fitimprurëse. La Stampa zbardhi deklaratën e parë të 11-vjeçarit, ndërsa Casate Online publikoi imazhet e mbërritjes së Alvinit në shtëpi, në Barzago, Lecco.

Në ballkonin e shtëpisë së tij varej një çarçaf që shkruan “Mirë se erdhe kampion,” dhe nën pallat e pritën familjarë të shumtë dhe fqinjë.

Fotot prekëse: Alvini kthehet në shtëpi, gjithë lagjia e

Fotot prekëse: Alvini kthehet në shtëpi, gjithë lagjia e

Fotot prekëse: Alvini kthehet në shtëpi, gjithë lagjia e

“Çfarë do të bëjmë tani? Do të festojmë me gjithë vendin për mbërritjen e kampionit,” tha babai i Alvinit, Afrimi, ende i lodhur nga udhëtimi nga Roma, ku zbriti avioni i 11-vjeçarit.

MOS I HUMBISNI