Showbiz dhe TV

Almeda Abazi publikon këngën e saj të parë!

19 Tetor 2018

Almeda Abazi publikon këngën e saj të parë!

Almeda Abazi publikoi sot këngën e saj të parë. Ish Miss-i, eksperimenton për herë të parë në muzikë me këngën e quajtur “Alabama”, bashkëpunim me Dj e famshëm turk, Burak Yeter.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🖤 OUT NOW! Check on @spotify @applemusic @spinninrecords @burakyeter #Alabama Link In Bio🙏🏻

A post shared by Almeda Sayışman (@almeda92) on

Almedën, jemi mësuar ta shohim si modele, aktore dhe së fundmi si moderatore në “Dancing With The Stars”, por kjo është hera e parë që e dëgjojmë të këndojë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

So excited🖤 3 days left for #ALABAMA @spinninrecords @burakyeter

A post shared by Almeda Sayışman (@almeda92) on

Kënga pop, e kënduar në anglisht na prezantoi me një tjetër version të show girl-it. E veshur me një fustan të zi dhe make- up shumë natyral, sensualiteti i saj ishte në harmoni perfekte me tekstin dhe muzikën, e cila mund të të fiksohej që herën e parë që e dëgjoje.

Almeda Abazi publikon këngën e saj të parë!

Zërat që thoshin se Almeda i ka hyrë seriozisht muzikës qarkulluan që në maj të këtij viti, por modelja ka punuar në fshehtësi gjatë gjithë kësaj kohe dhe vetëm sot prezantoi të plotë projektin e ri.

MOS I HUMBISNI