Muzika

Rikthimi i Adelina Ismailit: Me bast që s’e gjeni dot se me kë do të sjellë këngën e re

Shkruar nga Anabel

10 Korrik 2024

Rikthimi i Adelina Ismailit: Me bast që s’e gjeni dot se me kë

Adelina Ismaili do të rikthehet në muzikë, pas një mungesë të gjatë. Përmes një postimi në Instagram, ajo ka njoftuar se shpejt do të sjellë këngën e re dhe këtu vjen surpriza: Meee Sabri Fejzullahun.

Rikthimi i Adelina Ismailit: Me bast që s’e gjeni dot se me kë
 
Në një foto ku shfaqet me një fustan të bardhë nusërie, një buqetë me lule të bardha, në një fushë të blertë, Adelina u ka bërë tag bashkëpunëtorëve dhe njëkohësisht, ka bërë të lumtur adhuruesit e muzikës së saj.

Rikthimi i Adelina Ismailit: Me bast që s’e gjeni dot se me kë
 
Nuk dihen detaje të metejshme për projektin e ri, por ajo dhe Sabriu, më parë kanë “kallur cigaren” dhe urojmë që bashkëpunimi i ri të jetë po aq ikonik.

Rikujtojmë se për herë të fundit e pamë në skenë Adelinën, në Festivalin e Këngës, në dhjetor të 2023-shit, ku performoi "Zemrën nuk ta fal".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by RTSH (@rtshqiptar)

Këngëtarja falenderoi publikun dhe u shpreh: “Sot po i thoja një personi se gjithnjë Shqipëria më ka dashur më shumë se Kosova, sepse nuk më keni kryqëzuar asnjëherë", duke u përcjellë me shumë duartrokitje.