Make-Up

“Shkëlqimi i pritjes së ëmbël”: Rutina e grimit të Hailey Bieber duket kaq e thjeshtë *.*

Shkruar nga Anabel

10 Qershor 2024

“Shkëlqimi i pritjes së ëmbël”: Rutina e grimit

Ndikimi i Hailey Bieber në trendet e modës është i pamohueshëm. Ajo na ka prezantuar/rikthyer super modele thonjsh, mënyra interesante veshjeje dhe sigurisht, grimin e një “clean girl”.

Rishtazi, na ka treguar edhe rutinën e bukurisë që përdor gjatë pritjes së ëmbël, duke treguar se thekson shkëlqimin e saj natyral. Ajo publikoi videon e grimit, të cilin po e bënte në makinë (me shumë gjasa, për t’u përgatitur për bebin Bieber) dhe tregoi se fillimisht duhet ta hidratosh lëkurën; vendos korrektor në zona specifike të fytyrës, më pas, e përhap korrektorin me furçë dhe aplikon pak ton rozë në mollëza, te pjesa e hundës dhe pak te buzët. Për të plotësuar pamjen natyrale, Hailey rregullon edhe vetullat me xhel, pak shkëlqyes dhe je gati! 

@haileybieber been doing my makeup in the car a lot these days. heres my lil go to routine ? @rhode skin ? BIRDS OF A FEATHER - Billie Eilish

Ja, kaq i thjeshtë është look-u i saj, të cilin mund ta aplikosh gjatë gjithë verës.

“Shkëlqimi i pritjes së ëmbël”: Rutina e grimit

Artikuj të sugjeruar: