Showbiz dhe TV

Sondazh: Cili nga finalistët meriton të fitojë “Ferma VIP”

Shkruar nga Anabel

8 Qershor 2024

Sondazh: Cili nga finalistët meriton të fitojë “Ferma

“Ferma VIP” do të përfundojë rrugëtimin më 12 qershor. Mbrëmjen e djeshme janë shpallur edhe finalistët e spektaklit. Për çmimin e madh do të konkurrojnë 6 finalistë. Përpos Çiljeta Xhilagës, e cila u shpall finalistja e parë, pasi ish-fermerja, Xhensila Pere, i dhuroi “hajmalinë”, 5 finalistët e tjerë janë:
 
Baby G
Ditea Berisha
Florian Agalliu
Dijonis Biba
Renis Gjoka

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ferma VIP Albania (@fermavip.al)

Të gjithë personazhet e mësipërm kanë kaluar një rrugëtim të gjatë, duke i dhuruar publikut surpriza dhe një qasje ndryshe të reality show-t, larg debateve dhe më pranë argëtimit dhe momenteve të këndshme mes tyre. Sigurisht, kanë pasur zënka dhe mosmarrëveshje, por ia kanë dalë t’i zgjedhin.
 
Duke qenë se finalja është afër, ju pyesim se cili nga banorët e meriton fitoren:

Poll