Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin qershor 2024: Binjakët dhe Gaforrja

Shkruar nga Anabel

3 Qershor 2024

Horoskopi i Susan Miller për muajin qershor 2024: Binjakët dhe

Horoskopi i Susan Miller për muajin qershor 2024: Binjakët dhe

Ka ardhur koha që të shpërblehesh siç duhet (siç do thoshte Roza Lati). Ti mund të mos kesh qenë në dijeni, por në fakt, ke pritur për 12 vite derisa Jupiteri të udhëtojë nëpër të gjitha yjësitë për të mbërritur më një fund në shenjën tënde. Jupiteri, planeti i fatit, tashmë u vnedos në shenjën tënde dhe do të qëndrojë për gati 1 vit. Ky është një vit i ndritur për ty, duke të të ofruar një udhëtim ndërkombëtar, rritje mahnitëse në karrierë, përmirësim të shëndetit, si dhe mundësi për t’u takuar me dashurinë e vërtetë. Nëse je i/e lidhur, do të kesh më shumë shanse për t’u afruar më shumë me partnerin/en.
 
Do të përjetosh një Hënë të re fantastike në shenjën tënde, më 6 qershor, që do të vendosë në lëvizje të gjithë pjesën tjetër të vitit. Hëna e re do të shoqërohet nga Dielli, Jupiteri, Mërkuri dhe Afërdita, ndaj do të jesh ndër shenjat më tërheqëse dhe magnetike të këtij muaji. Hënat e reja janë aspekte të fuqishme në astrologji, ndaj pas saj, do të vëresh ndryshime të mëdha dhe të rëndësishme.
 
Në javët dhe muajt në vijim, do të kesh të tjera mundësi, por ti zgjidh me kujdes dhe merr ato që të përshtaten, sipas potencialit dhe dëshirave të tuan ë të ardhmen. Mos kap gjithçka që vjen në rrugën tënde, pasi gjithnjë ka vend për më mirë, në mënyrë që të përmirësohesh ashtu siç do ti.
 
Megjithatë, do të kesh edhe më shumë përgjegjësi, falë Saturnit. Arritja e qëllimeve të tua nuk do të jetë aspak e lehtë, por ke një avantazh të sigurt: Mbështetjen e Saturnit. Ky planet do të sigurojë që fitimet e tua të jenë të qëndrueshme dhe nuk do ta ndjesh presionin e financave. Ndonjëherë, planetet e kalojnë energjinë e tyre në anën tjetër të qiellit, në 180 gradë dhe kjo do të thotë se edhe sektore të tjera, si ai i shtëpisë mund të preken dhe të kenë nevojë për ndihmë.
 
Ndërkohë, Marsi, planeti i veprimit është ende duke vepruar në prapaskenë, duke të të treguar se sa e rëndësishme është të planifikosh, para se të marrësh hapa të mëdhenj. Më e mira që mund të bësh, është të presësh derisa Marsi të hyjë te shenja jote, duke të të dhuruar një periudhë të privilegjuar, duke të të dhënë edhe një përparësi fantastike.
 
Megjithatë, ka një problem. Planeti sundues Mërkuri do të jetë në prapavijë. Mbaj mend që efektet e pakëndshme të Mërkurit do të jenë të dukshme të paktën një javë para fillimit të prapavijës. Kjo të detyron të ndërmarrësh vendimet e tua më të rëndësishme në qershor dhe korrik. Gjatë këtij muaji, do të kesh mjaft kohë për t’u përgatitur.
 
Paratë do të jenë në mendjen tënde në Hënën e plotë më 21 qershor. Do të të duhet të paguash ca fatura që i ke borxh. Mund të bësh një shpenzim të madh parash. Në të njëjtën kohë, edhe Jupiteri fatsjellës dhe Plutoni do të vijonë të përçojnë energjinë e tyre në Hënën e plotë, ndaj është momenti i përsosur për të bërë një investim në biznes, shtëpi, bizhuteri, veshje etj.
 
Mos harro: Për çdo investim, këshillohu me një ekspert financash.

Horoskopi i Susan Miller për muajin qershor 2024: Binjakët dhe

 
Gjatë këtij muaji yjet do të punojnë për shenjën tënde. Do të planifikosh disa bisedime konfidenciale pas 6 qershorit, në Hënën e re. Mërkuri do të bashkohet me Jupiterin 2 ditë më parë dhe do të jetë mjaft afër për të siguruar rreze vezulluese për shenjën tënde. Bisedimet do të jenë mjaft produktive gjatë javës së parë të qershorit.
 
Saturni do të jetë në një kënd të vështirë me Diellin dhe Hënën e re, si dhe me Afërditën, ndaj do të duhet që të punosh më shumë. Kështu, procesi nuk do të jetë i lehtë, por fitimi mjaft i majmë. Ia vlen që gjithë përpjekjes që do të bësh për këtë projekt. Rrugëtimi do të jetë i vështirë për t’u bërë gjatë këtij muaji, veçanërisht nëse do të shkosh në një tjetër shtet.
 
4 qershori do të jetë një ditë shumë e mirë për të nënshkruar një kontratë, apo për t’i bërë një premtim të arsyeshëm dhe produktiv dikujt që të intereson. Shtëpia e dymbëdhjetë, ku i gjithë veprimi do të jetë i bazuar në fitimprurje, do të sjellë gjithashtu një shans për t’u shëruar nga e shkuara. Nëse ke menduar të takohesh me një ekspert të shëndetit mendor në lidhje me një problem të veçantë, mund ta bësh pa kaluar kohë.
 
Intuita jote do të jetë mjaft e fortë dhe e mprehtë. Kushtoji vëmendje mendimeve dhe gjykimeve të tua, duke nisur që nga përshtypja e parë, deri te çdo ëndërr që sheh gjatë kësaj periudhe, në 3 javët e para të qershorit. Të gjitha këto do të të japin një zgjidhje që do të të ndihmojë me një problem.
 
Karriera jote do të bëjë një përparim mbresëlënës gjatë këtij muaji dhe në fillim të muajit, Marsi do të ndriçojë shtëpinë tënde të dhjetë, atë të udhëheqjes, duke të sjellë më shumë mundësi prestigjoze, shpërblimeve dhe meritave. Kjo do të ndodhë deri më 8 qershor, kështu që vendos qëllimet e tua gjatë javës së parë dhe do të shohësh se sa shumë ke për të ecur përpara. Në krahun tënd është edhe Marsi.
 
Pas kësaj, ndërsa Marsi udhëton drejt Demit, nuk do të të duhet të punosh aq shumë dhe do të arrish të shohësh më tepër sukses nga punët e mëparshme. Miqtë, kolegët, klientët dhe madje, edhe të njohurit, do të mbeten të befasuar nga idetë e tua gjeniale, ndaj bëhu gati të marrësh gjithë meritat që të takojnë.
 
Gjatë këtij muaji do të kesh më shumë kohë për dashurinë. Pas Hënës së plotë të 21 qershorit, do të mund të organizosh një festë së bashku me miqtë dhe partnerin e zemrës. Miqtë do të kenë një vend të rëndësishëm në jetën tënde, sidomos gjatë këtij muaji, ndaj gjej më shumë kohë, si për romancën, edhe për miqtë. Nëse je beqar/e, ka gjasa që kjo të ndryshojë më 28 qershor, kur Afërdita hyn në Gaforre.
 

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.