Instagramming

Jul Deda reagon pas ‘BBVA 3’: “E di që me votat tuaja kam fituar”

Shkruar nga Anabel

28 Maj 2024

Jul Deda reagon pas ‘BBVA 3’: “E di që me votat tuaja kam
Julian Deda përmbyll vazhdën e reagimeve pas finales së “BBVA 3”, me një video të gjatë të publikuar në Instagram.

“Përshëndetje zemrat e mia! Pas një dite pushim, mendova që të dal në një video këtu dhe t’ju shpreh 2 fjalë mirënjohjeje, falenderimi, konsiderate, quajeni si të doni. Kalova 4 muaj e gjysmë të vështirë në “BBVA 3”. Të vështirë i thënçin, sepse e kam shijuar pafund, jam kënaqur pafund me të mirat dhe të këqijat e tij dhe normalisht, aty njëri nga ne do fitonte”.

Më tej, Juli shtoi: “Unë, të them të drejtën, jam munduar të tregohem me sa më shumë ngjyra, emocion, me sa më shumë llogaritje dhe lojë, por jam munduar të jem i matur, edhe pse ndonjëherë më ka rrëshqitur këmba dhe e kam tepruar. E gjitha kjo ndodh sepse aty edhe luhet, por edhe jetohet. I kam bërë të gjitha”, tha Juli, duke shtuar se ka përjetuar çdo ndjesi.

“Ajo që ma ka bërë më të lehtë këtë rrugëtim, ka qenë mbështetja juaj. Ka qenë një mbështetje shumë dashamirëse dhe e pangjyrosur, shumë organike. Për këtë desha t’ju falenderoja pafund. Unë e di shumë mirë mbështetjen tuaj. Jam i ndërgjegjshëm për votat që kam marrë, për mesazhet. Kam dalë sot në rrugët e Tiranës dhe kam takuar shumë njerëz. Jam ndjerë aq mirë sa s’ka. Unë vërtet nuk i fitova 100 mijë euro, por ju fitova ju. Kam fituar zemrat tuaja dhe jam krenar për këtë gjë. Sigurisht, ajo lojë bëhet që në fund të ketë një çmim të madh dhe më në fund vetëm një do e fitonte dhe nuk jam këtu sot për të gjykuar fituesen, por thjesht për t’ju falenderuar”.

Juli theksoi se e di se votat e pubikut e kanë shpallur fitues dhe se gjithçka do të sqarohet:

“E di që me votat tuaja unë e kam fituar “Big Brother-in”. Kam fituar dashamirësinë tuaj, por kam fituar edhe “Big Brother”, e di që e kam fituar, por do sqarohen të gjitha, avash-avash”.

“Do mbetemi në kontakt për të gjitha. Do komunikoj me ju nëpërmjet punës dhe postimeve të mia. Do komunikoj me ju sepse komunikimi me ju për mua është jetë, është gjëja më e vërtetë dhe më e bukur që mund të më shoqërojë mua gjatë karrierës apo jetës sime.”

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Julian Deda (@juldeda)

“Ju jam mirënjohës për paratë e shpenzuara për mesazhet, për netët pa gjumë, për dashamirësinë e treguar. Për familjet tuaja, uroj vetëm të mirat. Zoti ju bekoftë familjarisht. Do përpiqem t’jua shpërblej me punë time. Do shihemi shumë shpejt”, përfundoi aktori i humorit, duke shtuar se i di të gjitha gjërat, edhe kur ishte brenda shtëpisë. Ai nënvizoi se është treguar korrekt me produksionin dhe rregullat e lojës, gjithashtu, nuk pendohet për asgjë.

Artikuj të sugjeruar: