Muzika

Njerëzit në panik! Eminem do të tërhiqet nga muzika? O.O

Shkruar nga Anabel

21 Maj 2024

Njerëzit në panik! Eminem do të tërhiqet nga muzika? O.O

Eminem pritet të lançojë albumin e tij të fundit “The Death of Slim Shady”, në të cilin do të vrasë ‘personazhin kryesor’ me të cilin u bë i famshëm ndërkombëtarisht. Ky do të jetë edhe albumi më i fundit i tij, por edhe i fundit në karrierën e reperit të cilësuar si “reperi më i mirë i gjallë”.
 
Eminem publikoi një ‘mesazh’ në të cilin shfaqet dhe zhduket fjalia “…dhe rrengu im i fundit” dhe njerëzit menjëherë përjetuan panik, pasi mendojnë se nuk do të ketë më një rikthim të ‘mbretit të rap-it’.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Marshall Mathers (@eminem)

"Mos guxo ta lësh muzikën"; "Më fal, i fundit?!"; "Hej, ç'po ndodh Em? Jam e frikësuar" ishin disa nga komentet. Ka edhe persona që mendojnë se postimi nënkupton se albumi do të postohet më 31 maj, duke e quajtur këtë ditë si speciale dhe shumë të rëndësishme.
 
Albumi “The Death of Slim Shady” pason atë të publikuar në mënyrë surprizë “Music to Be Murdered By”. Ky i fundit u publikua në janar të vitit 2020 dhe pati një sukses të jashtëzakonshëm, duke u renditur në krye të listave të Billboard.

Ende nuk dihet se ç'kuptim ka postimi i Eminem dhe duke marrë parasysh se reperi nuk para reagon për publikimet e tij, nuk kemi për ta marrë vesh, por koha do ta tregojë.
 
Sa i përket Slim Shady, ka qenë alteregoja e reperit që prej vitit 1997, kur ai publikoi edhe “Slim Shady EP” dhe “The Slim Shady LP”. Karakteri i krijuar prej reperit shpesh këndonte vargje të dhunshme dhe agresive, të cilat shënjuan edhe fillimin e një karriere të gjatë për reperin.