Astro Fun

Zbulo vesin tënd më të keq, bazuar në shenjën e horoskopit

Shkruar nga Anabel

18 Maj 2024

Zbulo vesin tënd më të keq, bazuar në shenjën e
FOTO: Dmitrii Marchenko/Moment/Getty Images

Të gjithë kemi frikëra apo ndjesi të çuditshme që ose i mbajmë për vete, ose zgjedhim t’i ndajmë në biseda me miq apo të afërm. Tipare personaliteti të tilla të personalitetit na dallojnë nga pjesa tjetër e njerëzve.

Nisur nga kjo, të tregojmë veset më të çuditshme që kanë 12 shenjat e horoskopit.

Dashi

Tipari rrëqethës i Dashëve është se ata janë të fiksuar pas krimit të vërtetë. Ata duan të dinë gjithçka për krimet më të famshme në botë, si dhe ngjarjet që nuk po marrin aq shumë vëmendje mediatike.

Demi

Për ta thënë troç, Demi është një vëzhgues nga dritarja i jetës së të tjerëve. Përveç kësaj, ata duan të shkelin në çdo shtëpi të mundshme për të parë me detaje se çfarë ngjyrash kanë, dekori, çfarë librash ka në bibliotekë, modelin e tavolinave etj.

Binjakët

Zbulo vesin tënd më të keq, bazuar në shenjën e
FOTO: Dmitrii Marchenko/Moment/Getty Images

Binjakët janë ndjekësit më të përpiktë në rrjetet sociale. Qëllimi i tyre? Për të mësuar më shumë rreth jush dhe për të parë se me kë jeni lidhur, vendet që keni vizituar, preferencat e ushqimit dhe gjithçka tjetër që ka lidhje me ju dhe botën tuaj.

Gaforrja

Kjo shenjë Uji është e njohur për maninë që ka për të kapur telefonat e të tjerëve dhe për të hulumtuar gjithçka në to. Nga fotot, mesazhet, videot, diçka që u vjen natyrshëm nisur nga kurioziteti, por pjesërisht edhe nga pasiguria. 

Luani

Luanët kanë tendencë të flasin pas shpine. Të lindurit e kësaj shenje natyrshëm pëlqejnë që të jenë në qendër të vëmendjes, ndaj ata bëjnë gjithçka që ta kenë këtë fokus, madje edhe duke folur pas shpine për të tjerët.

Virgjëresha

Zbulo vesin tënd më të keq, bazuar në shenjën e
FOTO: miniseries/E+/Getty Images

Nuk ka asgjë të papritur, por Virgjëreshat gërmojnë në qoshet më të veçanta të internetit, pasi është kaq e lehtë për to që të bien në gracka, që në fakt i hapin vetë.

Peshorja

Peshorja mund t'ju vjedhë idetë. Kjo shenjë tenton të kopjojë idetë e të tjerëve pa e kuptuar. Ata mund të vjedhin stilin tuaj, të kopjojnë prerjen e flokëve ose të ndajnë idetë tuaja në punë sikur të jenë të vetat.

Akrepi

Kjo shenjë preferon filmat horror, ndaj nuk është çudi që ata të fikin të gjitha dritat e shtëpisë dhe të zgjedhin filmin më të frikshëm horror për ta shijuar, pa pasur asnjë ndjesi frike. 

Shigjetari

Zbulo vesin tënd më të keq, bazuar në shenjën e
FOTO: kmatija/E+/Getty Images

Shigjetari kërkon aventura, pa marrë parasysh asgjë. Kjo shenjë Zjarri do gjëra të tilla si gjumi në makinë, të ngasin motorët, të shoqërohen me të panjohur, të bëjnë aventura të çuditshme etj.  

Bricjapi 

Ndodh shpesh që Bricjapët të zgjohen në mëngjes, të shkruajnë në grup ëndrrën më të keqe që kanë parë gjatë natës dhe kështu u kanë prishur padashur ditën të gjithëve. Por, ky fakt nuk i shqetëson aspak!

Ujori

Ujori kërkon mënyra të vogla për të qenë rebel gjatë gjithë ditës. Si një shenjë Ajri, ata kërkojnë adrenalinën në gjëra të vogla, si për shembull duan të vjedhin një produkt në supermarket, të gërvishtin inicialet e emrit në një tavolinë etj.

Peshqit

Nëse lini një Peshk të vetëm në shtëpinë tuaj, bëhuni gati që ata të prekin gjithçka tuajën, nga veshjet, ilaçet, të nxjerrin birra të ftohta nga frigoriferi dhe kjo nuk është aspak shqetësuese për ta.

Artikuj të sugjeruar: 

 

Burimi: Bustle