Astro Fun

3 shenjat që të nderojnë me fjalime emocionuese në dasma

Shkruar nga Anabel

16 Maj 2024

3 shenjat që të nderojnë me fjalime emocionuese në dasma
FOTO: izusek/E+/Getty Images

Fjalimet në një ceremoni martesore nuk janë një “sport” i lehtë për të gjithë! Pesha qëndron te fjalët dhe aftësia për të mbajtur interesin e dasmorëve të “mbërthyer” pas çdo fjalë dhe historie që tregoni, pavarësisht se ç'raport keni me çiftin.

Këto fjalime duan një sens tipik humori, ndaj personat që e zotërojnë aftësinë për fjalime të paharrueshme nuk mbështeten vetëm në batuta, por ata janë gati të magjepsin të ftuarit me historitë që tregojnë, kujtimet për çiftin e plot detaje të tjera.

Tre shenjat e horoskopit që e kanë të shkruar në yje këtë aftësi janë:

Gaforrja

3 shenjat që të nderojnë me fjalime emocionuese në dasma
FOTO: FG Trade Latin/E+/Getty Images

Gaforret mbajnë fjalime mahnitëse në dasma. Kjo shenjë Uji “zhytet” thellë në gamën e kujtimeve, duke ndarë histori që sjellin jo vetëm të qeshura, por edhe lot gëzimi dhe nostalgji.

Ka shumë mundësi që gjatë një ceremonie dasme, të lindurit e kësaj shenje të recitojnë poezi ose një tekst emocionues kënge. Është sinqeriteti, ndjeshmëria dhe dashuria e tyre që buron në çdo fjalë dhe magjeps të ftuarit, duke e bërë dasmën thjesht të paharrueshme.

Binjakët

Këta mjeshtra të fjalës mund të përziejnë pa sforcim humorin me mesazhet kuptimplote. Binjakët janë në gjendje që të mbajnë fjalime në dasma, ndërsa një kolazh fotosh shfaqet në sfond dhe ata janë gati të tregojnë nga një batutë për secilën prej tyre. Kjo shenjë ka energji magjepsëse, pa pasur nevojë të sforcohet.

Ata nuk qëndrojnë në një vend gjatë fjalës së tyre, duke folur apo duke mbajtur mikrofonin në dorë, por ata lëvizin nëpër sallë dhe arrijnë të përfshijnë mjeshtërisht edhe të ftuarit.

Luani

3 shenjat që të nderojnë me fjalime emocionuese në dasma
FOTO: AzmanL/E+/Getty Images

Luanët kanë një dhunti të natyrshme për dramë dhe besim të palëkundur, gjë që i bën ata të dallohen si folësit më të mirë në ambiente të mbushura me njerëz. Të lindurit e kësaj shenje, sigurohen që edhe kur ngrenë dollinë e tyre të kenë sa më shumë performancë.

Fjalimet e Luanëve nuk janë vetëm për t’u dëgjuar, por edhe për t’u ndjerë. Ata janë gati të japin të gjitha ndjesitë nga e qara, e qeshura te përqafimet për ta bërë ceremoninë martesore thjesht të paharrueshme.

Artikuj të sugjeruar: 

 

Burimi: Bustle