Make-Up

“Skuqja e perëndimit”: Tendenca më e lezetshme e grimit

Shkruar nga Anabel

15 Maj 2024

“Skuqja e perëndimit”: Tendenca më e lezetshme e grimit
FOTO: INSTAGRAM/HAILEYBIEBER

Trendet e grimit janë kaq të shumta dhe të larmishme sa ndryshojnë pas çdo sezoni. Por, duket se kryefjalë e këtij sezoni, sa i takon mollëzave do të jetë grimi me hashtagun #sunsetblush që po bëhet viral në rrjetet sociale dhe ka mbi 22.5 milionë postime në TikTok.

Lëkura me shkëlqim me nuancat e portokallisë, roza apo e kuqja e ndezur janë tonet që ju duhen për mollëza më të bukura, që duken gati si të puthura nga dielli. Frymëzimi për grimin e duhur këtë vit vjen nga perëndimet tipike verore.

“Skuqja e perëndimit”: Tendenca më e lezetshme e grimit
FOTO: @alissajanay1

Nisur edhe nga emri, skuqja e perëndimi do të thotë një gamë ngjyrash të theksuara që imitojnë një perëndim tipik me nuanca nga portokallia te e kuqja. Grimierja Clarissa Luna thotë se tendencat këtë vit janë një dalje nga dimri i gjatë, ku nuancat mat dhe të ftohta kanë qenë protagoniste. “Kjo tendencë blush-i shkon drejt ngjyrave të theksuara dhe të ndezura. Pranvera ka ardhur dhe vera është thuajse pas derës.”

Skuqja e diellit duket kaq mahnitëse në të gjitha nuancat e lëkurës. “Duket si një qasje kaq e lezetshme që i bën të gjitha gocat të shkëlqejnë gjatë ditëve, por edhe netëve të gjata të pranverës dhe verës. E veçanta e këtij trendi është që ju mund të personalizoni llojin e skuqjes së mollëzave sipas ngjyrës së lëkurës tuaj,” vijon Luna.

@roseandben sunset blush ib: @Alissajanay ?? I can’t stop using these @Mehron Makeup sticks! ??? #makeuptrend #viralmakeup #makeuphacks ? original sound - Rose Siard

Ja si ta realizoni grimin e “skuqjes së perëndimit” në mënyrë perfekte:  

@alissajanay1

If only i was at the beach rn ?

? original sound - Alissajanay

Artikuj të sugjeruar: