Horoskopi

Horoskopi javor: Zbulo ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Shkruar nga Anabel

13 Maj 2024

Horoskopi javor: Zbulo ç’do të ndodhë me shenjën

Gjatë kësaj jave mund të ndodhë gjithçka! Të hënën, do të ndodhë një bashkëveprim mes Diellit dhe Uranit në Dem. Afërdita gjithashtu do të jetë goxha mbështetëse për shenjat. Saturni do të jetë te Peshqit të martën, për të të ndihmuar të gjesh qëndrueshmërinë në lidhjet e tua.

Tani, le të flasim me detaje për çdo shenjë:

Dashi

Shërohu nga e shkuara dhe jeto në të tashmen, i dashur Dash! Të martën, kur Afërdita dhe Saturni do të bashkëpunojnë, ti do të gjesh sigurinë dhe eksperiencën e duhur për lidhjet që ke krijuar. Mërkuri do të hyjë në Dem dhe kjo do të të ndihmojë shumë në fushën e financave. Nga ana tjetër, fundjava do të jetë e mbushur me ide dhe shtigje të reja, sidomos në lidhje me financat.

Demi

Gëzuar ditëlindjen, Dem! Miqtë e tu do të shfaqen në mënyra shumë të veçanta, sidomos gjatë bashkëveprimit të Afërditës dhe Saturnit. Do të kesh më shumë mundësi për rritje në detyrë dhe aftësitë e tua të komunikimit do të bëjnë namin. Në fundjavë prit një surprizë unike dhe romantike.

Binjakët

Jeto në të tashmen! Disa sfida që burojnë nga momentet e tua më të mira do të nxjerrin krye, ndaj është e rëndësishme që të përqendrohesh në çast dhe të mos mendosh më shumë seç duhet për të shkuarën. Çfarë ka ndodhur, ka ikur, ndaj përqendrohu në momentet që po përjeton. Hijet e së shkuarës mund të të mundojnë sërish, por ti mos u bëj pre e lehtë për melankolinë.

Gaforrja

Gjithçka gjatë kësaj jave do të lidhet me komunitetin. Një Afërditë mbështetëse dhe një Saturn plot surpriza do të të lidhë më shumë me miqtë dhe njerëzit e dashur. Mërkuri hyn në Dem, duke ndriçuar aspektin e miqësisë, ndaj është një moment i bukur për t’u argëtuar dhe krijuar shoqëri të reja.

Luani

Ndjesitë e tua janë të vërteta dhe është okay t’i përjetosh. Afërdita dhe Saturni do të bëhen bashkë në sektorin e emociconeve që lidhen me shqetësime mbi karrierën tënde, por kjo nuk do të thotë se duhet të veprosh direkt dhe të panikosesh. Qetësohu dhe mendo për ambiciet dhe rrugëtimin tënd të gjatë.

Virgjëresha

Marrëdhëniet që kemi me njerëzit krijojnë historitë tona, Virgjëreshë. Ti e di shumë mirë se cilat duhet të shkruhen ose të korrigjohen, ndaj mos hezito t’u shtosh stilin dhe mendimet e tua. Mërkuri në Dem të ndihmon të eksplorosh më shumë dhe të ushqesh kuriozitetin tënd. Nëse të vjen një mundësi për pushime, mos u thuaj “jo”.

Peshorja

Intimiteti qëndron te detajet e bukura që të bëjnë të ndihesh speciale. Ti je një shenjë që e do të bukurën dhe dashurinë, ndaj për ty, erotika dhe seksi janë art. Do të mund që të krijosh lidhje më të thella dhe kuptimplota gjatë kësaj jave. Një Afërditë shumë seksi të dhuron vetëbesimin e duhur në marrëdhëniet seksuale dhe në takimet e ardhshme.

Akrepi

E mira është që të mos fshihesh më dhe të shfaqësh vlerat dhe mendimet e tua. Ndjeshmëria dhe dëshira për të thënë të vërtetat e tua janë gjithmonë prezente tek ti, ndaj mos rezisto më shumë. Bëj biseda që të kënaqin dhe dil nga guaska jote, me të gjithë fuqinë që të karakterizon.

Shigjetari

Gjërat e bukura janë më të thjeshta seç i mendon. Ti ke strategjinë tënde drejt suksesit dhe kjo të ndihmon të gjesh kohë për punën dhe për veten. Mërkuri do të hyjë në Dem, në zonën e kujdesit për veten dhe mirëqenien, duke të të frymëzuar që të ndryshosh rutinën dhe zakonet e tua, për t’u përmirësuar.

Bricjapi

Lidhjet që ti krijon lidhen direkt me komunikimin. Ky i fundit është çelësi që hap shumë dyer, ndaj shpreh veten dhe gjej gjuhën tënde të dashurisë. Mërkuri do të hyjë në Dem, duke ndriçuar zonën tënde të kreativitetit. Kjo fundjavë të nxit të hapësh zemrës dhe t’u tregosh të tjerëve se je një person vërtet special.

Ujori

Cilat janë vlerat e tua, Ujor? Jeto sipas gjërave që ta mbajnë zemrën dhe integritetin të sigurt. Mërkuri në Dem do të ndriçojë zonën tënde të inteligjencës emocionale, çka do të thotë se mund ta gjesh veten më empatik/e se zakonisht.

Peshqit

Këtë javë do të motiviohesh të ndërtosh një strukturë të qëndrueshme në marrëdhëniet e tua, në mënyrë që empatia dhe dëshira jote për bashkëbisedim të jetë në nivelet e duhura. Mërkuri në Dem do të krijojë më shumë hapësira ku ti mund të tregosh se sa mendjehapur je.