Celebrity Style

Rita Ora na tregon sekretin për buzë të plota dhe me shkëlqim

Shkruar nga Anabel

2 Maj 2024

Rita Ora na tregon sekretin për buzë të plota dhe me
FOTO: RITAORA/INSTAGRAM

Vitet e fundit, le ta pranojmë që Rita Ora ka vëmendjen e fushatave të marketingut dhe firmave me prestigjioze kur vjen puna te bukuria, sidomos te linjat e kujdesit për flokët dhe grimi. Pasi bëri ndryshimin drastik në pamje duke prerë flokët bob dhe duke iu bashkuar qasjes së shumë gocave të famshme, këtë herë vëmendjen e ka një tjetër detaj: grimi!  

Mjaftuan disa foto në Instagram që sytë e të gocave të mbeteshin te buzët me kontur të theksuar që dukeshin si të dala nga kopertinat e revistave. Me pak fjalë, si grim nga duart e profesionistëve! Vijëzimi i theksuar e konturit të buzëve me laps është një pamje e guximshme, që i bën buzët të duken më të plota. Plus, shkëlqyesi u jep atyre më shumë efekt.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

Sigurisht, nuk duket që Rita ka tendencën të ekzagjerojë me grimin, por konturimi i buzëve me laps duket një ide sa e guximshme, aq edhe natyrale për të rritur efektin te buzët në veçanti.

Artikuj të sugjeruar: 

 

Burimi: Cosmpolitan