Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2024: Dashi dhe Demi

Shkruar nga Anabel

2 Maj 2024

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2024: Dashi dhe Demi

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2024: Dashi dhe Demi

 Pavarësisht nga ajo që mund të presësh këtë muaj, na beso, do të surprizohesh për mirë. Ky mund të jetë një muaj shumë i mirë në aspektin e financave dhe shumë i rëndësishëm për ty. Hëna e re në Dem, më 7 maj, do të jetë një faktor që nxit suksesin tënd financiar. Mund të marrësh një rritje page bujare, një shpërblim të mirë, apo një ofertë të re pune. Nëse je i/e vetëpunësuar, klientë të rinj do të duan të marrin shërbimet e tua. Kujdes! Kërkesa mund të jetë e lartë, ndaj mund të të duhet të punësosh dikë tjetër.
 
Nëse do të të duhet të nënshkruash një kontratë gjatë këtij muaji, bëje këtë në ditën më me fat të majit, kur Dielli dhe Jupiteri bashkojnë forcat për të sjellë fitime. Kjo datë është 18 maji.
 
Gjatë këtij muaji është shumë aktiv edhe Marsi, planeti yt mbrojtës, i cili do të kalojë gjithë muajin në shenjën tënde. Ky është një privilegj i madh, për të cilin ke pritur gjatë. Marsi do të largohet nga Dashi më 8 qershor të këtij viti, ndaj do të kesh mundësinë që për javë të tëra të rimarrësh kontrollin në jetën tënde. Marsi do të të mësojë të kuptosh më mirë vlerat e tua dhe të fitosh në çdo sfërë. Do të jesh vetvetja, një person më energjik, i sigurt dhe i guximshëm. Edhe në çështjet e dashurisë do të përshkruhesh nga një periudhë e këndshme dhe karizmatike. Praktikisht, për çdokënd do të jesh një person i parezistueshëm.
 
Udhëtimi mund të jetë në rendin tënd të ditës më 23 maj, sepse Hëna do të jetë në shenjën e Shigjetarit. Siç mund ta dish, kjo shenjë është e prirur drejt aventurave, ndaj me paratë që do të vijnë tek ti shumë shpejt, duket se do të përfitosh nga rasti për t’u arratisur dhe larguar nga monotonia. Nëse ke fëmijë të vegjël apo detyrime familjare dhe nuk e ke mundësinë për udhëtime, mund ta përdorësh energjinë e kësaj Hëne të plotë në mënyra të tjera, për të shtuar edhe më shumë para në kursimet e tua. Afërdita do të bashkohet me Jupiterin, ngjarje që është një shenjë shumë e mirë për aspektin financiar. Këtë muaj, do t jesh një magnet parash.
 
Ky mund të jetë muaj i mirë edhe për mbylljen e një kontrate për shitjen e një prone, apo të bizhuterive. Gjithashtu, mund të të jepet lajmi se një çështje gjyqësore është mbyllur në favorin tënd. Nëse punon në industrinë e marketingut, ky muaj do të jetë i përkryer! Diçka e rëndësishme po mbërrin në jetën tënde, duke sjellë emocione të mëdha.
 
Një tjetër ngjarje e rëndësishme do të ndodhë gjatë 25 majit, kur Jupiteri do të zhvendoset te Binjakët, për të qëndruar plot 1 vit. Pas më shumë se një dekade, kjo është hera e parë që Jupiteri shkon te kjo shenjë.  Binjakët është një shenjë Ajri, e cila e mbështet dhe motivon shenjën tënde të Zjarrit. Do të largohesh nga shtëpia për të udhëtuar shpesh dhe do të takosh njerëz të rinj në vende të largëta. Nëse je i/e interesuar të përmirësosh talentin tënd në shkrim dhe komunikim, Jupiteri te Binjakët do të jetë shenja që ke pritur gjithnjë për të marrë trajnimin që ke dashur.
 
Para se të largohemi, të themi gjithashtu se maji është një muaj shumë i mirë për të gjitha manifestimet e tua, në fusha të ndryshme.

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2024: Dashi dhe Demi

 
Muaji i ditëlindjes tënde do të jetë edhe një muaj i përsosur për ty. Rrallëherë shenja jote mund të ketë pasur kaq shumë trupa qiellorë të rreshtuar në Dem, për të të sjellë më shumë fat në shumë aspekte. Dielli, Afërdita, Jupiteri dhe Urani do të jenë të gjithë në shenjën tënde. Hëna e re e 7 majit, do të sjellë mundësinë për të realizuar dëshirat e tua gjatë majit dhe muajve në vijim.
 
Mërkuri ishte në prapavijë gjatë muajit të kaluar dhe kjo do të thotë se mund të kesh përjetuar vonesa dhe shtyrje planesh, gjithsesi, gjatë këtij muaji do të rikuperohen të gjitha, pasi do të ecësh më shpejt se zakonisht. Fillo të bësh plane të mëdha dhe t’i vendosësh interesat e tua para të tjerëve, duke kaluar kohë me veten, si dhe për të arritur lumturinë që do.
 
Në muajit e ardhshëm, vendos veten të parën dhe nis të konkretizosh dëshirat e tua, të cilat do të nisin fill pas Hënës së re më 7 maj. Ke një muaj mjaft të mirë përpara dhe jeta jote do të ndryshojë për mirë. Një Hënë e re ka një shtrirje të gjatë në kohë dhe ky është një lajm i mirë, sidomos kur kjo ngjarje qiellore është në shenjën tënde dhe vjen me një ëmbëlsi të rrallë.
 
Ti nuk do të pengohesh as nga fuqia e eklipseve të mëdha që kanë ndodhur në Dem apo në Akrep. Mund të kesh ndjerë një zbaticë në jetën tënde, pasi eklipset kanë qenë të udhëhequr nga Urani, planeti i surprizave të befta. Kjo periudhë mori fund! Gjithçka ndodhi, mbaroi, ndaj është momenti të rikthehesh në identitet.
 
Më 13 maj, kur Dielli të bashkohet me Uranin në Dem, do të kesh një ditë mjaft të ngjeshur dhe të dobishme për karrierën tënde. Urani, planeti i surprizave do të drejtojë karrierën tënde, ndaj lajme emocionuese do të materializohen gjatë kësaj dite. Në këtë aspekt, edhe Marsi do të jetë në një pozicion të favorshëm, ndaj mund të bësh disa bisedime sekrete dhe konfidenciale, të cilat do të sjellin të mira.
 
Dita më me fat e vitit do të jetë 18 maji, pasi Jupiteri dhe të bashkohet me Diellin, sërish në shenjën tënde. Shfrytëzoje këtë ditë për të provuar të përfundosh diçka të vështirë, ose për të kontrolluar sfera të jetës tënde, të cilat do të shkojnë ashtu siç ti do. Mund ta përdorësh ditën më me fat të vitit për një intervistë pune, për një propozim, ose për një takim të parë romantik.
 
Hëna e plotë e 23 majit do të jetë shumë surprizuese për ty. Ajo lidhet me punën, karrierën dhe dashurinë. Hëna e plotë do të jetë paqësore dhe do të ndriçojë këto sektorë, ndaj mund të negociosh për një punë të re, bonus, apo shpërblime.
 
25 maji është gjithashtu një ditë e rëndësishme, kur Jupiteri do të largohet nga Demi, duke të të vendosur në një pozicion të ri, të favorshëm për gjithë vitin. Ti po hyn në një nga vitet më bujare në aspektin e financave, pas më shumë se një dekade. Ke shumë për të festuar!
 

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.