Karakteristikat e Shenjave

Cilësitë që i bëjnë gratë e shenjës së Demit thjesht të paharrueshme

Shkruar nga Anabel

20 Prill 2024

Cilësitë që i bëjnë gratë e shenjës së

Gratë e shenjës së Demit janë kokëforta, e dinë se ç’duan, zgjedhin rehatinë dhe veten, gjithmonë. Disa karakteristika i bëjnë ato të paharrueshme dhe gra që lënë gjurmë në jetën e të gjithëve.

Gratë Dem janë të dashura dhe të dhembshura

Nuk ka grua më të përkujdeshme se një e shenjës së Demit. Janë shumë emocionale, do t’ju ngrohin zemrën dhe do t’ju gjenden pranë në të mirë e në të keq, ashtu siç ju janë betuar. Janë gjithashtu romantike, gazmore dhe i dashurojnë aventurat e reja, të provuara përkrah partnerit. Gjithmonë, po gjithmonë ama një grua Dem ia del t’ju sjellë në humor. Është superfuqia e saj!

Të ndershme dhe të sinqerta 

Një grua Dem nuk fshihet pas gënjeshtrave apo manipulimeve. Ajo do ta tregojë përherë veten ashtu siç është, pa filtra dhe kjo është çka kërkon edhe te të tjerët. Dijeni se do të jetë përherë e sinqertë mbi atë që mendon, është apo dëshiron. Këtë do të kuptoni që në takimin e parë, pasi përshtypja që të lë është ajo e një gruaje me një personalitet të fortë, që e shpalos sa herë i jepet mundësia.

Zemërgjera dhe kreative

Që ta shprehin veten ato do ta gjejnë përherë një rrugë, qoftë përmes muzikës, së shkruarit, aktrimit, ç’të jetë. Gjithashtu e përdorin frymëzimin e tyre si një mënyrë për t’u treguar dashurinë njerëzve të zemrës. Si e bëjnë këtë? Duke bërë një kolazh me fotot tuaja ndër vite, duke ju vizatuar një portret, apo edhe duke ju dedikuar një këngë të tërë. Dinë fare mirë si t’jua ngrenë zemrën peshë.

Dashurojnë ushqimin

Me një grua Dem përkrah do të shkoni në restorantet më të mira, pasi ajo e di e ku gatuhen ushqimet më të shijshme. Gratë Dem janë gjithashtu kuzhiniere të papara.

Nuk heqin dorë lehtë nga ju

Një Dem vështirë se dorëzohet. Përkundrazi do të përpiqet fort që ta bëjë marrëdhënien e saj me partnerin të funksionojë sa më mirë dhe të mund të jetojnë një histori të lumtur dashurie.

Besnike dhe të devotshme

Nëse dikush tjetër kërkon të eksperimentojë sa më shumë, mbase me dy lidhje paralele apo një one- night stand, Demët janë pak tradicionalë në këtë pikë. Ata futen në një lidhje dhe i kanë sytë vetëm për të. Janë shumë selektive dhe në momentin që ju kanë zgjedhur juve dhe ndihen të plotësuara, nuk shohin as edhe një arsye përse duhet të shkojnë dhe të joshen apo merren me dikë tjetër. Jeni ju  dhe askush tjetër.

Aspak të zakonshme

Gratë e shenjës së Demit dallohen për një karakter shumë interesant. Guxojnë, shijojnë gjërat e vogla në jetë, u pëlqen të argëtohen, të provojnë ndjesi të reja. Pra teksa jetoni përkrah tyre do të shihni ndërthurje të një jetë të qetë e kombinuar me qejf dhe adrenalinë. Më shumë se kaq, ç'dëshironi?

S'do t'ju mërziten kurrë

Lëreni pastaj që kanë një humor të spikatur. Ndonëse ndonjëherë fjalët mund të jenë disi pavend, përsëri ju do të qeshni me të. I ka batutat e goditura, di si të jetë përherë tip. Në fakt i vjen fare natyrshëm.

Një shpatull ku do të mbështeteni

Një problem apo një këshillë mund ta merrni gjithmonë nga një grua Dem. Ajo i shijon bisedat e thella dhe përpos kësaj është një dëgjuese shumë e mirë. Kështu përpara se ta keni partnere, do ta keni mikeshë.

Të zjarrta dhe seksi

Gratë Dem janë të dashurat më të mira dhe më seksi të të gjitha shenjave. Pavarësia që i karakterizon dhe dëshira për ta shfaqur veten i bën të parezistueshme para jush. Vetëbesimi i lartë që kanë do t’ju çmendë. Mjafton që ju t'i kërkoni diçka të re në seks dhe ajo është gati. Asgjë nuk e tremb. Në fakt, më mirë do të ishte t'ju pyesnim: A jeni ju gati për të pasur një grua si kjo?