Thonjtë

Ky model thonjsh do të bëjë namin këtë verë

Shkruar nga Anabel

15 Prill 2024

Ky model thonjsh do të bëjë namin këtë verë
getty

Nëse deri tani ke admiruar thonjtë e Cardi B dhe Kardashians se ishin të gjatë, me detaje dhe personifikonin trendet e momentit, ka ardhur koha për kthim në natyralitet.

Gocat e famshme i kanë shkurtuar thonjtë dhe po shkojnë drejt ngjyrave të thjeshta.

Ky model thonjsh do të bëjë namin këtë verë

Edhe pse duken bukur, thonjtë e gjatë, në afatgjatë kanë aftësinë të dëmtojnë kutikulat dhe bazën e tipsave nga punimi më i fortë, ndaj një manikyr i thjeshtë me ngjyra neutrale është tepër i mirëpritur kur do t’i japësh thonjëve mundësinë të rikuperojnë.

Por çfarë ngjyrash rrinë mirë në thonj të shkurtër?

Është gjithmonë çështje shijesh, por mund të eksperimentosh sa të mundesh për të kuptuar çfarë duket më bukur për ty. Duke marrë parasysh se jemi afër verës dhe koha po ngrohet, mbase është momenti që të përdorësh ngjyra të çelura si portokallia, nuancat e rozës, apo çdo ngjyrë në familjen pastel.

5 ide i gjen të listuara më tej:

Ky model thonjsh do të bëjë namin këtë verë

Ky model thonjsh do të bëjë namin këtë verë

Ky model thonjsh do të bëjë namin këtë verë

Ky model thonjsh do të bëjë namin këtë verë

Ky model thonjsh do të bëjë namin këtë verë