Horoskopi

Horoskopi javor: Zbulo ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Shkruar nga Anabel

15 Prill 2024

Horoskopi javor: Zbulo ç’do të ndodhë me shenjën

Ke lënë pezull ca punë? Prapavija e Mërkurit t’i rikujton dhe do të bëjë sërish një lidhje me Chiron gjatë ditës së hënë, për të të sfiduar edhe njëherë, që ti të ecësh përpara. Sezoni i ri i Demit nis të premten dhe të duhet energjia e një shenje Toke, pas një periudhe plot drama.

Dashi

Ke bërë një dialog, i cili duket se të ka rënduar pak, por është momenti ideal që të shërohesh dhe të ecësh përpara. Mërkuri dhe Chiron do të bashkëpunojnë që të të lehtësojnë dhimbjen. Të shtunën, do të ndodhë një ndërveprim kuptimplotë mes Jupiterit dhe Uranit dhe kjo të të ndihmojë që të jetosh sipas vlerave dhe dëshirave të tua.

Demi

Edhe pak të duhet të dalësh nga guaska jote. Bashkëpunimi i Mërkurit dhe Chiron është i fuqishëm dhe mund të të shkëpusë nga një zakon që humbet sensin tënd të fuqisë. Brenda kësaj jave nis edhe sezoni i shenjës tënde, në të cilin dëshirat e tua do të realizohen.

Binjakët

Kjo javë nuk vjen pa konflikte, por fatmirësisht, Chiron do ta zbusë keqkuptimin dhe do të të bëjë ta shohësh debatin nga një aspekt tjetër, më mendjehapur. Do të festosh, lotosh dhe qeshësh; të gjitha do t’i realizosh këtë javë.

Gaforrja

Çfarë dëshiron zemra jote, Gaforre? Të hënën, Mërkuri dhe Chiron do të bashkëpunojnë që ti të shprehësh dëshirat e tua në aspektin e karrierës. Do të jesh i/e motivuar që të ndjekësh pasionet, njëkohësisht që të socializohesh dhe të lidhesh me komunitetin.

Luani

Jeto dhe mëso, i dashur Luan! Mërkuri dhe Chiron do të të ndihmojnë që të kesh më shumë dëshirë që të përdorësh dijet e tua dhe të ecësh përpara, duke mësuar veten dhe të tjerët. Të premten do të ndihesh më ambicioz/e dhe do të ndjekësh ëndrrat e tua në karrierë.

Virgjëresha

Thuaje pa ndroje të vërtetën tënde, Virgjëreshë! Të hënën, Mërkuri dhe Chiron do të tregojë një sekret intim, që mund të zbulosh ose të thuash. Ëndrrat e tua do të të motivojnë të ecësh përpara dhe të bësh më të mirën. Mos harro të ndërmarrësh aventurat që të mbushin shpirtin.

Peshorja

Konflikti është i pashmangshëm gjatë kësaj javë. Do të ketë një zënkë mes teje dhe njerëzve të tjerë, por është e rëndësishme që të diskutosh për të kuptuar dhe jo për të provuar që ke të drejtë. Nëse ke pasur probleme që lidhen me një marrëdhnie intime dhe do t’i qartësosh, kjo është java e duhur.

Akrepi

Shko larg me hapa të vegjël dhe të sigurt, Akrep! Bashkëveprimi i Mërkurit dhe Chiron do të të tregojë se që të arrish drejt finishit, duhet të kalosh ca peripeci. Sezoni i Demit do të nisë të premten dhe do të jetë një prej periudhave më të mira të këtij viti, ndaj shfrytëzoje.

Shigjetari

Të jesh një person i ndjeshëm është një fuqi, i dashur Shigjetar. Mërkuri dhe Chiron mbledhin forcat që të të ndihmojë që të ecësh përpara me fuqi, guxim dhe vetëbesimin e duhur. Mendo për një strategji të për mirëqenien tënde dhe shpejt, do ta vendosësh në praktikë.

Bricjapi

Vendosi një emër ndjesive të tua, i dashur Bricjap! Nga e hëna, ngjarja e rëndësishme qiellore, ku Mërkuri bashkëpunon me Chiron, të frymëzon që të kesh më shumë mundësi për të bërë biseda që kanë në qendër emocionet pozitive. Do të ndjesh gëzim, dashuri dhe se përket diku.

Ujori

Pastroje jetën tënde nga mungesa e komunikimit dhe ndërlikimet që ndodhin prej tij. Këtë javë duhet që të zgjidhësh çdo keqkuptim që ke krijuar me të tjerët, në mënyrë që të arrish në gjendjen dhe qetësinë mendore dhe shpirtërore që po synon. Vëmendja jote do të përqendrohet në shtëpi, familje dhe gjërat që të përkasin.

Peshqit

A po vepron dhe jeton sipas vlerave të tua? Mendohu dhe përgjigju gjatë kësaj jave, pasi Mërkuri dhe Chiron të ndihmon që të praktikosh më shumë vetëbesim dhe të kesh kurajo që të harmonizosh jetën tënde, në çdo nivel.