Showbiz dhe TV

Dafina flet për dasmën, romancën dhe planet për t’u bërë nënë

Shkruar nga Anabel

15 Prill 2024

Dafina flet për dasmën, romancën dhe planet për t’u
Dafina Zeqiri, e ftuar në “E Diela Jonë”, ka folur për shumëçka, sidomos për dasmën dhe dashurinë me partnerin e saj, Kreshnikun.

Dafina u shpreh se për dasmën po merret burri. Ajo thjesht është përfshirë nga pak, nga ana e muzikës:

“Nga fundi i vitit, me kismet e kemi lënë të martohemi”, tha ajo, duke shtuar se nuk do që të bëjë dasmë në sezon veror.

Këngëtarja tregoi se me Kreshnikun ka vite që njihet:

“Kreshnikun e njoh prej 15 vitesh, e kam shok shumë të mirë, e kam dashur shumë. Ai ka qenë gjithmonë aty për mua. E kam marrë në telefon edhe kur kam qenë zemërthyer. Në asnjë moment nuk e kam ditur që ai ka një pëlqim tjetër për mua. E kam konsideruar si familje, që në fillimet e mia të karrierës. Thonë ndonjëherë që e ke dashurinë e jetës aty, po s'e sheh. Është gjëja më e mirë që më ka ndodhur në jetë. Kur erdhi momenti që u lidhëm, në fillim, isha në shok. Është gjëja më e mirë që ka ndodhur në jetën time. Jam bashkë me shokun tim të jetës, që e di si të më bëjë të lumtur dhe të më mbështesë”.

Ajo ceku edhe pjesën e komenteve, të cilët thonë se gjërat mes saj dhe Kreshnikut “rrodhën shpejt”:

“Shumë njerëz mund të thonë se është shumë shpejt (dasma), por ata nuk e dinë historinë që kemi ne. Shumë thjesht, jemi të dy në një moshë që e dimë se ç’duam nga jeta dhe nga partneri. Kur u lidhëm bashkë e dinim që do të krijonim familje dhe kaq ishte”.

Dafina flet për dasmën, romancën dhe planet për t’u

Duffy s’i shpëtoi pyetjes për një bebush, së cilës iu përgjigj: “Edhe tek unë, edhe te Kreshniku është një ndjesi shumë e bukur dhe jemi të emocionuar. Jemi shumë të hapur që kemi një fëmijë. Kurdo që të ndodhë, e kemi të mirëpritur. Nuk kam bërë testin dhe nuk e di nëse jam shtatzënë dhe tani. Kur të bëhem nënë, prioritet do të jetë fëmija dhe jo koncertet. S’po e them që do e lë muzikën, por s’do jem shumë aktive”.

A është Dafina një nuse tradicionale, që bën punët e shtëpisë? Ndoshta s’e pret përgjigjen, por po!

“S’ka gjë që nuk bëj! Unë fshij, laj, gatuaj. Kur vijnë bashkëpunëtorët e mi në shtëpi për ndonjë spot, më thonë: “Dafinë, po të vjen shtëpia era pastërti”. E kam prej fëmijërisë që kemi qenë vajza dhe jemi kujdesur për njëra-tjetrën. Për mua, pastërtia është gjithçka. Jam shumë me fat, sepse Kreshniku dhe i ati i tij, gatuan shpesh. Burrat në shtëpinë e tij kontirbuojnë shumë”.

Dafina flet për dasmën, romancën dhe planet për t’u

Sa i përket marrëdhënies së saj me familjen e Kreshnikut, Dafina tha se ka raporte shumë të mira dhe ndihet si në shtëpinë e saj.

Ndërkohë, Dafina mori propozimin për martesë gjatë ditëlindjes së saj. "Kreshnik Gjergji, të dua!”, shkroi këngëtarja në postimin në rrjetet sociale.