Kinema & TV

Filmat hororr që presim të dalin në 2024-ën

Shkruar nga Anabel

2 Prill 2024

Filmat hororr që presim të dalin në 2024-ën

Këtë vit, priten disa filma të rinj horror dhe për ty që të pëlqen të ndiesh adrenalinën e projekteve “të frikshme” që transmetohen, këta tituj me siguri do të emocionojnë.

Pjesa e fundit e Triologjisë “Pearl” pritet të dalë, po ashtu klasikja e viteve ’80 “Witchboard” do të riprodhohet. “Never Let Go” është një tjetër film që pritet me padurim pasi do ketë protagoniste Halle Berry. Një pjesë e titujve akoma nuk e kanë datën e konfirmuar të premierës, por kjo vetëm i ka bërë fansat më kuriozë.

Sydney Sweeney do vijë me “Immaculate” dhe Zoë Kravitz pritet të shkëlqejë në “Blink Twice”. Nga tematikat fetare, te horrori supernatural, apo historitë e mbijetesës që kanë në thelb ngjarje tragjike, ky vit i ka të gjitha. Më tej ju njohim me 10 titujt më të përfolur:

Tarot

Night Swim

Destroy All Neighbors

Somewhere Quiet

Lisa Frankenstein

Stopmotion

Immaculate

The First Omen

The Strangers: Chapter 1

A Quiet Place: Day One