Astro Fun

3 shenjat e horoskopit që mund të pasurohen këtë vit

Shkruar nga Anabel

29 Mars 2024

3 shenjat e horoskopit që mund të pasurohen këtë vit

Nëse ëndërroni se si të pasuroheni shpejt, me siguri doni të dini fatin që kanë rezervuar yjet për ju. Duket se nga mënyra sesi janë pozicionuar disa planetë këtë vit mund të keni më shumë para dhe kursime që do të përmirësojnë si me magji jetën tuaj.

Por, cilat janë këto tre shenjat e horoskopit që kanë më shumë shanse të bëhen të pasur këto muaj? 

Demi

Kjo shenjë është padyshim në krye të listës kur bëhet fjalë për çështjet e parave. Jupiteri po kalon në shtëpinë tuaj të dytë, duke përfaqësuar paratë, financat, talentin dhe vlerën. Ky tranzit ndodh vetëm një herë në 12 vjet, ndaj kjo do të sjellë shumë ndryshime që kanë lidhje me paratë. Një pozicion i ri pune, të ardhura nga orët shtesë, një projekt i ri, të gjitha janë mundësi të arta që duhet t’i shfrytëzoni për disa lekë shtesë në kuletën  tuaj.

Virgjëresha

E ardhmja do të jetë veçanërisht e fuqishme për Virgjëreshën, pasi Afërdita hyn në shtëpinë tuaj të 8-të. Puna e palodhur do të shpërblehet dhe përgjigjja është e qartë: përpjekjet tuaja do të japin fryte të prekshme në aspektin financiar. Nëse kanë kaluar shumë vite që kur jeni ndjerë i/e vlerësuar, filloni të mendoni se si do të ndiheni kur të merrni shpërblimet financiare dhe pagesat shtesë për gjithë punën dhe angazhimin tuaj.

Akrepi

Ju mund të përballeni me një rritje të papritur të financave në muajt në vijim, si për shembull, partneri/ja juaj ka marrë një pagesë shtesë nga kompania. Një shumë e madhe parash pritet të vijë si rezultat i ndonjë trashëgimie ose shitja e një prone familjare. Lëvizja e Jupiterit në shenjë, mund të sjellë edhe një transformim personal tuajin. Kjo mund të jetë një rritjeje në detyrë, fitim i një lotarie, ose para shtesë nga një projekt. Me pak fjalë bëhuni gati ta trajtoni veten si të pasur në muajit në vijim.

Artikuj të sugjeruar: Burimi: Bustle