Astro Fun

3 shenjat e horoskopit që ndihen gjithnjë të lodhura

Shkruar nga Anabel

17 Mars 2024

3 shenjat e horoskopit që ndihen gjithnjë të lodhura
FOTO: Nevena1987/E+/Getty Images

Ka disa njerëz që zgjohen herët në mëngjes, bëjnë të gjitha angazhimet e ditës dhe kanë ende mjaftueshëm energji për të takuar miqtë për darkë. Por, nëse ky është ai shembulli ideal i njerëzve gjithnjë aktiv dhe të palodhur, ka në mesin e tyre disa persona që ndihen të rraskapitur në çdo orë të ditës dhe natës.  

Këto shenja vlerësojnë shumë rehatinë dhe relaksin, përpara çdo situate apo personi tjetër. Nëse doni të shihni një film, ata e sigurt që do i kaplojë gjumi. Nëse planifikoni një takim, ata do të largohen të parët. Ata janë “gatuar” të tillë për të qenë të përgjumur dhe të lodhur gjatë gjithë kohës.

Ja për cilat shenja bëhet fjalë!

Demi

3 shenjat e horoskopit që ndihen gjithnjë të lodhura
FOTO: Natalia Lebedinskaia/Moment/Getty Images

Nëse një Dem nuk u përgjigjet mesazheve tuaja, kjo ndodh sepse me gjasë janë duke bërë ndonjë sy gjumë. Të lindurit e kësaj shenje përfaqësojnë bukurinë, luksin dhe rehatinë, ndaj dhe gjumi është një nga pasionet e tyre të preferuara. Ata gjithmonë preferojnë komoditete fizike, si një mëngjes në shtrat. Ata zgjohen vonë, pinë kafenë dhe shkojnë sërish për të fjetur. Demit pëlqen të pushojë, ndaj kjo është arsyeja pse ata shpenzojnë të gjitha paratë në batanije, jastëkë dhe rroba për t'u siguruar që të jenë gjithmonë sa më të rehatshëm.

Gaforrja

Si një shenjë e sunduar nga Hena, Gaforrja e vëzhgon botën përmes një lenteje emocionale. Ndoshta, ky angazhim i vazhdueshëm emocional i bën të ndihen të lodhur gjatë gjithë kohës. Një Gaforre është 100% lloji i personit që shkon herët në shtrat, atyre nuk u intereson nëse bëjnë figurë të keqe apo duken fare pa energji, sepse ata këtë tip kanë. Disa Gaforre kalojnë gati në gjendje letargjie, sidomos nëse përjetojnë një periudhë stresi.

Peshqit

3 shenjat e horoskopit që ndihen gjithnjë të lodhura
FOTO: Westend61/Westend61/Getty Images

Peshqit priren të jenë ëndërrimtarë, edhe kur kanë fjetur plot tetë orë gjumë. Si një shenjë Uji, Peshqit janë të ndjeshëm dhe kjo do të thotë që rezervat e tyre të energjisë fillojnë të bien në momentin që stresohen shumë. Kur humbasin kohën e tyre shumë të nevojshme për pushim, ata shpesh ndihen të mbingarkuar. Shtëpia është vendi i tyre i rehatisë dhe komoditetit, ndaj nëse ata nuk dalin për disa ditë me radhë nga shtëpia, mos u çudisni!

Artikuj të sugjeruar: Burimi: Bustle