Celebrity

Drake lumturon fansin, pasi i premton se do t’i shlyejë kredinë e shtëpisë

Shkruar nga Anabel

4 Mars 2024

Drake lumturon fansin, pasi i premton se do t’i shlyejë kredinë
Getty

Drake ka bërë një premtim live në koncert këtë fundjavë, teksa performonte në Kansas City. Ai ndaloi koncertin për të folur me turmën siç zakonisht ndërvepron. Në X u shpërnda pikërisht një moment gjatë kësaj koncertit, kur një prej fansave i dha reperit një letër nga rreshti i parë i koncertit. Pasi e hapi Drake tha:

“Nëna jote ka vdekur apo jo? Mirë pra. Dhe ti ke këtë borxh. Uau, këto janë shumë para. E di çfarë? Do të ta paguaj unë shtëpinë e nënës”.

Turma u gëzua shumë dhe brohoriti. Me tej, Drake zbuloi se shuma e kërkuar ishte 160.000 dollarë.

“Do i paguaj nga xhepi. I ke nga unë. U prehtë në paqe nëna jote! U prehsh në paqe Jennifer Schumer”, u shpreh Drake teksa mbyllte letrën.

Kjo kërkesë në koncert vjen pasi më herët gjatë javës që shkoi një fanse mori nga Drake si dhuratë 25 mijë dollarë prej një tabele që mbante në duar duke treguar rrugëtimin e saj me sëmundjen e kancerit. Ndërsa në fillim të muajit, reperi dhuroi 100 mijë dollarë për një tjetër fans, që kishte kaluar kancerin dhe i kërkoi turmës të brohoriste për të mes koncertit në nder të tij.

Artikuj të sugjeruar: