Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2024: Shigjetari dhe Bricjapi

Shkruar nga Anabel

4 Mars 2024

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2024: Shigjetari dhe Bricjapi

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2024: Shigjetari dhe Bricjapi

Neptuni do të jetë pranë Hënës së re te Peshqit dhe kjo mund të sjellë shqetësim në javët e ardhshme, për probleme që lidhen në shtëpinë tënde. Mund të kesh nevojë për një profesionist që do të rregullojë ambientin ku ti jeton.

Nga ana tjetër, familja do të ketë vëmendjen tënde të madhe, sidomos në lidhje me prindërit, pasi ky është aspekti që do të ndriçojë edhe Hëna e re e 10 marsit. Në vend që ta përqendrosh vëmendjen në shtëpinë tënde fizike, mund ta drejtosh energjinë drejt prindërve apo një anëtari tjetër të familjes. Mund t’u ofrosh atyre një zgjidhje apo ide të cilat do të jenë të përshtatshme për t’i dhënë fund një problemi në familje.

Do të kesh më shumë kontakt me kolegët dhe në fakt, ata do të të mirëkuptojnë dhe do të kenë dëshirë për të bërë gjëra interesante. Paratë do të rrjedhin bujarisht në projektet e ndryshme që do të marrësh, gjithashtu do të jenë të denja për t’i shtuar në CV.

Ndoshta do të arrish të shesësh produkte të ndryshme, të cilat nuk të duhen më në shtëpi, duke nisur që nga veshjet, aksesorët, ose orenditë. Edhe ky do të jetë një tjetër burim të ardhurash. Mbaj mend që paratë dhe aftësia jote për të kursyer të ardhura janë aftësi që lidhen fort me njëra-tjetrën, ndaj falë teje, ky do të jetë një muaj bujar. Më shumë kursime në llogarinë tënde bankare, të cilat më vonë do të sjellin më shumë argëtim.

Gjithsesi, nuk do ta kalosh të gjithë kohën duke menduar për shtëpinë dhe familjen tënde, pasi Afërdita dhe Marsi do të takohen në Ujor në sektorin e udhëtimit. Ky është një moment i gëzuar për shenjën tënde, pasi do të kesh një shans i madh për t’iu larguar monotonisë, në një fundjavë të lumtur romantike. Kur këto dy planete të ndahen, do të kesh një tjetër shans për të udhëtuar, me rastin e një ngjarjeje sociale, në të cilën mezi po pret të marrësh pjesë. Me shumë gjasa, do të udhëtosh diku me grupin tënd shoqëror dhe kjo premton shumë argëtim dhe kujtime të bukura.

Hëna e plotë e 25 marsit do të të nxisë që të takohesh më shpesh me miqtë dhe të kesh një jetë më të pasur sociale. 5 ditë plus/minus nga eklipsi hënor, do të sjellë shumë situata interesante, të cilat nuk do t’i humbasësh për asgjë në botë.

Eklipsi i 25 marsit mund të të gjejë në humorin e duhur për të bërë diçka të mirë për komunitetin, si bamirësia apo pjesëmarrja në një organizatë humanitare. Nëse do që të marrësh pjesë në një të tillë, apliko dhe të jesh i/e sigurt që nuk do të pendohesh.

Gjërat që lidhen me punën do të jenë prezente edhe në fund të muajit, pasi me shumë gjasa do të marrësh pjesë në një kongres apo seminar të rëndësishëm, për të çuar më tej njohuritë dhe zhvillimin tënd në industrinë ku bën pjesë. Do të përballesh me surpriza të reja dhe sigurisht, këto do të lidhen edhe me aspektin monetar.

Horoskopi i Susan Miller për muajin mars 2024: Shigjetari dhe Bricjapi

Në mars, jeta jote mund të jetë pothuajse perfekte, pasi nuk do të kesh shumë shpenzime dhe do të stabilizosh sadopak aspektin e financave. Për shpenzimet e kaluara, mund të fajësosh planetin Mars, i cili për fat të mirë, do të largohet nga shtëpia jote e kursimeve dhe shpenzimeve më 22 mars. Pas kësaj date, shpenzimet e tua do të bien ndjeshëm dhe financat e tua do të jenë më të lehta për t’u menaxhuar.

Pasi të arrijë Hëna e re e 10 marsit, do të kesh një fokus të ri dhe do të udhëtosh më shpesh në vende që do të jenë një destinacion i largët nga shtëpia. Duket se do të kesh qëllime të reja për të përfunduar në këto udhëtime, të cilat mund të lidhen me punën, pronat, ose për momente romantike.

Mund të jesh duke kërkuar një klient ose duke negociuar një marrëveshje të rëndësishme dhe me shumë gjasa, do të të duhet të jesh i/e pranishëm/me. Kjo do të ndikojë në vendimmarrjen e përgjithshme për projektin e radhës. Të gjitha verprimet që do të ndërmarrësh këtë muaj do të jenë të lehta dhe është koha ideale për të qenë një person produktiv. Vetëm një këshillë: Mbylli projektet gjatë muajit mars, që të mos i lësh për prillin, pasi Mërkuri do të jetë në prapavijë.

Duhet të jesh më i/e vetëdijshëm/me gjatë kësaj muaji, pasi Neptuni do të bashkohet me Hënën e re të 10 marsit, duke të të mjegulluar fushëpamjen dhe faktet. Mund të tundohesh dhe të pranosh kushte dhe “shpërblime”që nuk do të jenë shumë të prekshme. Mos harro të kërkosh prova, dokumente ligjore dhe të kontakto me një ekspert ligjor, në rastet kur e sheh veten ngushtë.

Ka të ngjarë që të përjetosh një pikë të lartë emocionesh në karrierën tënde, me eklipsin e 25 marsit, i cili do të ndodhë në Peshore dhe do të ndriçojë grafikun e shtëpisë së nderimeve, çmimeve dhe arritjeve personale. Si një Bricjap, për ty është shumë e rëndësishme që të jesh një person ambicioz dhe të arrish më të mirën për veten. Kjo ngjarje qiellore do të ketë një efekt më dramatik në jetën tënde, të cilin do ta mbash mend për shumë gjatë. Afërdita, planeti që sundon profesionin tënd, do të krijojë një lidhje me Saturnin dhe një detyrë e re dhe me përgjegjësi të madhe do të shfaqet para teje. Do ta marrësh përsipër apo jo, është pikërisht zgjedhja jote.

Duket se je në një periudhë ndryshimi, pasi eklipset këtë vit po prekin sektorin e karrierës tënde, kështu që mund të ndërrosh punë, të zhvendosesh në një shtëpi të re, ose të kesh një rritje rroge bujare. Të ardhurat e tua do të jenë më të larta se më parë dhe me shumë gjasa, do të kesh më shumë mundësi për ta llastuar veten.

Do të kesh gjithashtu mundësi të shijosh romancën. Nëse je beqar/e do të njihesh me një person mjaft interesant. Ji i/e duruar, pasi gjëra shumë të bukura do të vijnë. Nga data 9-10 mars, do të kesh një udhëtim të bukur dhe do të njihesh me të tjera shanse, për të zgjeruar horizontet përmes kulturave të reja, si dhe për t’u njohur me njerëz që ia vlejnë të shpenzosh kohë dhe energji.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.