Celebrity

Arrestohet motra e Hailey Bieber: I hodhi tamponin e përdorur një gruaje

Shkruar nga Anabel

2 Mars 2024

Arrestohet motra e Hailey Bieber: I hodhi tamponin e përdorur një

Motra e Hailey Bieber, Alaia Baldwin Aronow, është arrestuar të shtunën e kaluar, për shkak të një incidenti që ndodhi në një club në Georgia. Alaia, 31 vjeç është akuzuar për sulmin e një gruaje dhe dy rojeve të sigurisë së club-it.

Arrestohet motra e Hailey Bieber: I hodhi tamponin e përdorur një
 
Sipas kamerave të sigurisë, ajo ka përdorur tualetin e punonjësve të club-it. Baristja Haleigh Cauley u shpreh se Alaia donte të përdorte tualetin, pasi kishte nevojë të ndërronte tamponin dhe hyri me zor.

Arrestohet motra e Hailey Bieber: I hodhi tamponin e përdorur një
 
“Disa minuta më vonë, kur znj. Cauley tentoi të hynte në tualet, Alaia hoqi tamponin dhe ia hodhi asaj. Ky ishte momenti kur truprojat e sigurisë ndërhynë dhe e nxorën vajzën jashtë club-it”, shkruhej në deklaratën e policisë, siguruar nga Page Six.
 
Sipas kamerës së sigurisë, Cauley kërcen pas, kur Alaia i hedh tamponin. Më pas, shihet se motra e Hailey-t u bën rezistencë edhe rojeve të sigurisë, duke e tërhequr njërin nga flokët dhe goditur tjetrin në organet gjenitale.

Arrestohet motra e Hailey Bieber: I hodhi tamponin e përdorur një
 
Nga ana tjetër, Alaia ka bërë një tjetër deklaratë, duke thënë se e larguan me forcë nga club-i dhe mohoi të kishte hyrë me dhunë në tualetin e punonjësve. Fillimisht, ajo mohoi të kishte hedhur tamponin drejt baristes, por më pas pranoi se po, e kishte bërë, duke shtuar se e bëri për “vetëmbrojtje”.

Artikuj të sugjeruar: