Beje Vete

Je ende në kohë për dhuratën e Shën Valentinit: 5 sugjerime të pazakonta, por të lezetshme

Shkruar nga Anabel

16 Shkurt 2024

Je ende në kohë për dhuratën e Shën Valentinit: 5

Hej, shpirtra të dashuruar! Dita e Shën Valentinit vërtet iku, por ne e dimë që dashuria zgjat 365 ditë, apo jo? Le ta pranojmë që dhuratat tradicionale janë po aq të parashikueshme sa fundi i një filmi komedi romantike. Prandaj mendojmë që është koha ta surprizosh njeriun e zemrës me diçka jo fort të zakontë, por të lezetshme.

Je ende në kohë për dhuratën e Shën Valentinit: 5

Hartë e personalizuar me yje: Si thoni sikur ta ktheni historinë tuaj të dashurisë në një aventurë të mbushur me yje? Mund të kërkoni në internet se si ka qenë qielli në një datë dhe vendndodhje të caktuar (për shembull takimi juaj i parë) dhe ta printoni në një kornizë të dekoruar bukur. Le të jetë një mënyrë kozmike për të përkujtuar momentet tuaja më të bukura së bashku.

Je ende në kohë për dhuratën e Shën Valentinit: 5

Portret i kafshëve shtëpiake: Për miqtë e katërputroshëve, një portret i personalizuar i kafshëve shtëpiake është dhurata më e mirë. Nuk ka rëndësi nëse është një pikturë e mirëfilltë apo një skicë minimaliste, sepse me siguri ai/ajo do ta vlerësojë.

Je ende në kohë për dhuratën e Shën Valentinit: 5

Je ende në kohë për dhuratën e Shën Valentinit: 5

Aparat polaroid: Nëse shpirti yt binjak vlerëson përvojat dhe kujtimet, një aparat fotografik mund të jetë mënyra e përsosur për të fiksuar momentet e veçanta.

Je ende në kohë për dhuratën e Shën Valentinit: 5

Kavanozi i dashurisë: Filloni një traditë me një kavanoz dashurie. Dekorojeni një kavanoz të tjeshtë me zemra dhe zbukurime të tjera dhe shkruani disa ndjesi që keni. Gjatë gjithë vitit, merrni pak kohë për të shkruar në copa letre ndjesitë, qofshin ato kujtime të bukura apo momente të vështira. Vitin e ardhshëm, lexoni bashkë çfarë keni shkruar.

Je ende në kohë për dhuratën e Shën Valentinit: 5

Alternativa inovative: Nëse dashuria juaj është një person duhanpirës që nuk ka mundur të lërë duhanin, mund t’i bëni dhuratë një alternativë më pak të dëmshme, si pajisja me ngrohje IQOS që redukton toksinat e çliruara nga djegia e duhani. Përmes kësaj dhuratë, ju i tregoni se kujdesni për shëndetin e tij/saj. E çfarë ka më të bukur se dikush që kujdeset për ty?

Je ende në kohë për dhuratën e Shën Valentinit: 5

Set gotash si diamante: Të modeluara për t’u dukur si diamante, këto gota janë fantastike për të gjithë adhuruesit e pijeve të sofistikuara. Ai/ajo do t’ju kujtojë në çdo gllënjkë.

-Artikull promocional