Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2024: Binjakët dhe Gaforrja

Shkruar nga Anabel

3 Shkurt 2024

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2024: Binjakët dhe Gaforrja

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2024: Binjakët dhe Gaforrja

Gradualisht, jeni duke marrë më shumë përgjegjësi në karrierën tuaj dhe po ecni në drejtimin e duhur. Dikush me shumë përvojë është pranë jush për t’ju ndihmuar për pyetjet që mund të keni, ndërsa ju mësoni të bëni hapa edhe më të sigurt.
 
Shumë Binjakë të talentuar në fushën e komunikimit, falë pozicionimit të planeteve në Ujor, do të kenë mundësinë të tregojnë aftësitë e tyre në reklama, rrjete sociale, shitje, punë ligjore, apo institucione që lidhen me arsimin. Nëse keni një ide për një libër, është mirë të ndërmerrni hapa konkretë para shfaqjes së Hënë së re më 9 shkurt. Kjo vlen edhe për idetë e tjera që mund të keni.
 
Hëna e re do të sjellë disa situata, por me rëndësi është që ju mund t’i anashkaloni pengesat që mund të shfaqen. Urani mund t’ju ndihmojë të fitoni më shumë para nga idetë tuaja, pasi planeti i surprizave është në një kënd të përsosur me Marsin dhe Afërditën në Bricjap. Edhe Jupiteri do të krijojë një kënd bashkëpunues me Saturnin, për t’ju ndihmuar të lini përshtypje pozitive tek të tjerët.
 
Urani mund t’ju sjellë edhe një surprizë të pakëndshme, një ngjarje që nuk ju duhet aspak në jetën tuaj. Hëna e re e 9 shkurtit ka një anë të errët, por gjithsesi, ju do të arrini t’i bëni ballë falë mendimeve tuaja krijuese. Duke qenë se rishtazi keni shpenzuar më shumë se zakonisht, do të mund të bëni më shumë para. Mund të keni bërë dhurata dhe të keni shpenzuar para për pushime e veshje, por sërish do ia dilni.
 
Marsi do të zhvendoset tek Ujori më 13 shkurt dhe mund të pësoni pak rënie financiare, por do të keni sërish ringritje.
 
Pavarësisht nëse jeni të lidhur ose jo, dita e Shën Valentinit do të jetë magjepsëse. Për beqarët, një takim i papritur mund të jetë në të mirën tuaj, ndërsa nëse jeni në një lidhje, ose të martuar, një arratisje e bukur romantike do t’ju ndihmojë të forconi lidhjen tuaj.
 
Në qendër të vëmendjes suaj do të jenë edhe familja dhe shtëpia, sidomos pas Hënës së plotë më 24 shkurt. Vëmendja juaj do të përqendrohet te këta sektorë, por edhe te karriera, ndaj balanconi kohën.
 
Gjatë këtij muaji mund të keni dëshirë ta bëni shtëpinë një vend më tërheqës dhe komod, ndaj do të përqendroheni te blerjet dhe synimet e reja. Jupiteri gjithashtu do të luajë një rol të rëndësishëm në fund të shkurtit, jo vetëm në aspektin e shtëpisë, por edhe në atë të relaksit. Mund të bëni një udhëtim ose pushime të këndshme me njerëzit e dashur.

Horoskopi i Susan Miller për muajin shkurt 2024: Binjakët dhe Gaforrja

Një numër i konsiderueshëm planetesh ndodhen në shtëpinë tuaj të tetë, çka do të thotë se jeni gati të punoni me financat tuaja, për të bërë planifikime afatgjata, që mund të vlejnë edhe për vitin e ardhshëm. Kjo është zona e grafikut që rregullon edhe paratë që dalin për pagesën e taksave apo deklarimit të të ardhurave.
 
Hëna e re e 9 shkurtit do t’ju japë motivimin e duhur për të filluar sërish. Nëse keni në plan të aplikoni për një hipotekë ose projekt, dërgoni dokumentet e duhura menjëherë pasi të arrijë Hëna e re dhe jo më parë. Jini të kujdesshëm dhe vigjilentë me llogaritë dhe të saktë ndaj çdo aplikimi ose raporti që bëni, pasi Urani, i cili merr drejtimin në këtë Hënë të re, mund të krijojë një pengesë të papritur.
 
Se ç’mund të bëjë Urani është e paparashikueshme, pasi jo më kot njihet si planeti i surprizave dhe zakonisht, sjell diçka që s’e prisni kurrë. Ju bëni pjesën tuaj, duke u siguruar që të jeni të organizuar dhe të përgatitur, në mënyrë që t’i bëni ballë surprizës së pakëndshme.
 
Sa i përket përgatitjen e taksave dhe aktiviteteve të tjera financiare, nëse nuk keni punuar më parë me një kontabilist apo ekonomist, duhet ta bëni tani. Afërdita dhe Marsi do të shkojnë në shtëpinë e partneritetit në gjysmën e parë të shkurtit, duke ju sjellë bashkëpunime me profesionistë. Urani, këtu do të luajë me dy porta, pasi mund të sjellë një surprizë të pakëndshme financiare, por në të njëjtën kohë do të sinjalizojë Marsin dhe Afërditën për të qenë sa më bujarë dhe miqësorë. Mos harroni të mbështeteni te miqtë dhe familjarët.
 
Kjo tregon se me mbështetjen e duhur mund t’i tejkaloni sfidat. Nëse jeni duke negociuar për një pozicion të ri, gjeni dikë tjetër për t’ju përfaqësuar, për shembull një agjent ose avokat. Në rastin tuaj, është e qartë që dy mendje janë më mirë se një, sidomos kur bëhet fjalë për financat.
 
Dita e Shën Valentinit do të jetë fantastike për ju, pasi edhe nëse nuk jeni të dashuruar, miqtë dhe personat e dashur do t’ju bëjnë të përjetoni ndjesi të bukura. Ndërsa 10 ditë më vonë, mund të bëni një udhëtim për çështje pune. Nëse punoni në sektorë që lidhen me botime apo transmetime, mund të përfundoni një projekt të madh, i cili mund t’ju prekë financat, por jo për shumë kohë.
 
Mesazhi për këtë muaj: Mos lejoni që e papritura t’ju trondisë! Kuptoni se për çfarë bëhet fjalë dhe ecni përpara!

 

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.