Flokët

7 ngjyrat e flokëve që duhet të keni parasysh në dimër

Shkruar nga Anabel

22 Janar 2024

7 ngjyrat e flokëve që duhet të keni parasysh në dimër

Nëse do të pyesnit një parukier/e se kur është koha më e mirë për të lyer flokët, shumë prej tyre do të thoshin në dimër. Kjo jo vetëm sepse moti i ftohtë është një periudhë ideale ku “shpërthejnë” idetë e reja në lidhje me ndryshimet e flokëve, por edhe për faktin se faktorët e jashtëm si dielli apo uji i kripur (dominues gjatë verës dhe sezonit të plazhit) nuk mund të ndikojnë te ngjyra e flokëve.

Nëse po mendoni për një ndryshim në look-un tuaj, mos i humbni këto tendenca:

7 ngjyrat e flokëve që duhet të keni parasysh në dimër

E kuqja dimërore: Nëse ju pëlqen ideja e ngjyrës së kuqe, por nuk doni që të jetë shumë e theksuar, kjo nuancë është fantastike. Nuanca e kuqërremtë në vjollcë të lehtë është një gjetje për të gjitha gocat që duan ndryshim!

7 ngjyrat e flokëve që duhet të keni parasysh në dimër

Bionde me efekt luleshtrydhe: Yjet si Adele dhe Sydney Sëeeney janë prova për një nga ngjyrat më të mira të flokëve në dimër për biondet. Nuanca karakterizohet nga një bionde e lehtë me efektin e të kuqes së butë.

7 ngjyrat e flokëve që duhet të keni parasysh në dimër

Brune me shkëlqim: Çokollata është shoqja më e mirë e gocave këtë sezon, ndaj nuanca e brunes së theksuar dhe me shkëlqim do të jetë goxha kontrast në ditët e ftohta të dimrit.

7 ngjyrat e flokëve që duhet të keni parasysh në dimër

Kakao e nxehtë: Për gocat që duan një nuancë bionde të artë, por që “ngroh” kaq shumë temperaturat e ulta të këtij janari, kjo është ngjyra që ju duhet. Me pak fjalë, një bazë me errët me fije të biondes së theksuar.

7 ngjyrat e flokëve që duhet të keni parasysh në dimër

Nuancë gështenjë në bakër: Duhet punuar shumë me tonet e tokës këtë sezon. Ndaj, një ngjyrë gështenjë që anon drejt bakrit të theksuar është kaq mahnitëse për çdo grua që kërkon ndryshimin në këtë periudhë të vitit.

7 ngjyrat e flokëve që duhet të keni parasysh në dimër

Tonet e arta të çokollatës: Një nuancë brune, por që vjen më shumë si një çokollatë plot shkëlqim është ngjyra IN që duhet të dominojë gjatë dimrit. Hailey Bieber, Kaia Gerber dhe Beyoncé janë prova për këtë.

7 ngjyrat e flokëve që duhet të keni parasysh në dimër

E zezë me shkëlqim: Për vajzat që duan të bien në sy në çdo ambient, nuanca e flokëve të zinj me shumë shkëlqim është përgjigjja.