Celebrity Style

Veshja e Duas në Golden Globes ishte një fustan me kocka diamanti

Shkruar nga Anabel

8 Janar 2024

Veshja e Duas në Golden Globes ishte një fustan me kocka diamanti

Dua Lipa, e nominuar për “Këngën më të mirë origjinale” (“Dance the night”, “Barbie”), u shfaq në tapetin e kuq të Golden Globes 2024 me një pamje të pabesueshme.

Veshja e Duas në Golden Globes ishte një fustan me kocka diamanti

Dua zgjodhi një fustan bust Schiaparelli nga dizajneri Daniel Roseberry. Fustani ka një copë kadife të zezë dhe është i stolisur me kocka të prarara të qëndisura me diamant dhe ar.

Këngëtarja e kombinoi fustanin me këpucë Jimmy Choo dhe një varëse me gur topaz Tiffany & Co., e cila daton në vitin 1962.

Veshja e Duas në Golden Globes ishte një fustan me kocka diamanti

Dua ishte padyshim e emocionuar për nominimin dhe në një deklaratë të mëparshme është shprehur: "U zgjova këtë mëngjes me nominimin tim të parë në Golden Globe dhe nuk mund të isha më mirënjohëse!"

“Të kisha mundësinë të shkruaja një këngë për një film ishte kaq e veçantë. E gjithë eksperienca ishte krejtësisht ndryshe nga shkrimi i këngëve të mia dhe është një që nuk do ta harroj kurrë.”

Çmimi “Kënga më e mirë origjinale” në Golden Globes 2024 shkoi për “What Was I Made For? - Billie Eilish, Finneas (Barbie)”.