Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2024: Ujori dhe Peshqit

Shkruar nga Anabel

2 Janar 2024

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2024: Ujori dhe Peshqit

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2024: Ujori dhe Peshqit

Duket se festat dhe zhurma e tyre ju kanë shtuar nevojën për vetmi dhe pak pushim. Dhjetori ka qenë një muaj i gjatë dhe i gjallë për ju, pasi keni qenë pranë miqve dhe familjarëve, por derisa të ndodhë Hëna e re në Bricjap, më 11 janar, do të tërhiqeni pak. Kjo është një Hënë e re dhe pozitive dhe sjell shumë mundësi të reja, pasi mund të kryeni kërkime, studime dhe punë krijuese pa u ekspozuar. Janari ju gjen me frymëzime të reja, ndaj nëse doni të shkruani një libër apo një skenar, nisjani menjëherë.
 
Nëse punoni nga shtëpia do të jeni të favorizuar, pasi Jupiteri do të fokusohet pikërisht tek aspekti i shtëpisë, nga ku do të burojnë shumica e të ardhurave tuaja për këtë muaj. Nëse jeni duke blerë/shitur një pronë, ose duke rregulluar shtëpinë tuaj, kjo është periudha më e mirë, ndaj vazhdoni në të njëjtin ritëm. Urani, sundimtari juaj, do të jetë në një kënd të përkryer me Hënën dhe Diellin, çka tregon se do të keni mbështetje nga familja, bashkëshorti, apo i dashuri juaj.
 
Gjatë gjithë këtij muaji do të jeni shumë intuitivë, ndaj merrini seriozisht instinktet tuaja, pasi janë aty për t’ju mbrojtur.
 
Duke qenë se nuk keni qenë në gjendje të negocioni një rritje në detyrë ose në pagë, jeni pak të frustruar, por Urani sjell surpriza të shumëpritura, me njerëz që janë pranë jush dhe duan t’ju ndihmojnë ta kaloni këtë moment të vështirë në jetën tuaj.
 
Do të largoni përkohësisht mendjen nga një projekt krijues që keni bërë në shtëpi, ose nga puna juaj në kërkime ose shkrime, për t'u fokusuar te partneri juaj. Nëse jeni gati të martoheni, mund të jeni të emocionuar për planifikimin e dasmës tuaj. Nëse jeni tashmë të martuar, partneri juaj mund të shpallë lajme të rëndësishme pozitive që do t'ju prekin brenda pesë ditëve nga hëna e plotë e 25 janarit në Luan.
 
Nëse këto mundësi nuk rezonojnë me statusin tuaj aktual, mund ta përdorni këtë Hënë të plotë në mënyrë më profesionale dhe të punësoni një bashkëpunëtor të ri.
 
Një ndryshim i madh këtë muaj përfshin zhvendosjen e fuqisë së Plutonit në Ujor më 20 janar, për të qëndruar pothuajse i ndërprerë deri më 19 janar 2044. (Plutoni do të kthehet prapa te Bricjapi për disa javë nga 1 shtatori deri më 19 nëntor 2024, për t'u lidhur skajet e lirshme, por kthehu menjëherë pas kësaj, për të qëndruar përgjithmonë në Ujori.)
 
Lëvizja e Plutonit, “Transformuesit të Madh” në shenjën tuaj, do të krijojë ndryshime të mëdha dhe drastike. Do të jeni gati të bëni një hap gjigant në një rol udhëheqës në vitet e ardhshme. Mund të jeni të përfshirë në një punë bamirësie, organizatë jofitimprurëse, në politikë, apo në një projekt që merret me ndihma humanitare. Gjithë bota digjitale do të drejtohet nga Ujori, i cili do të ketë një ndikim të madh në fushën e teknologjisë. Do të jenë 2 dekada shumë emocionuese, duke qenë se Plutoni do të rrijë në shenjën tuaj për rreth 20 vjet. Ujorët e lindur në janar do ta ndjejnë më shpejt ndikimin dhe energjinë e Plutonit.
 
Ndërsa Marsi zhvendoset në Ujor, do të keni një periudhë shumë energjike, ku do të merrni kontrollin përfundimtar mbi mënyrën se si do të shkojë jeta juaj në të ardhmen. Do të merrni shumë vendime, por kujdes, mendojini mirë gjërat!

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2024: Ujori dhe Peshqit

Pushimet dhe festat mund të kenë mbaruar, por ju do të vazhdoni të bëni namin me miqtë e ngushtë. Muajin e kaluar, yjet në shenjën tuaj u përqendruan shumë te karriera dhe te promovimi, ndërsa tanimë, atmosfera ka ndryshuar. Ju do të argëtoheni, gëzoheni dhe qeshni më shumë se kurrë me miqtë dhe familjarët që jua kanë bërë jetën më të bukur.
 
Saturni do të jetë te Peshqit për të parën herë pas 29 viteve, kështu që do të haseni me pak më shumë përgjegjësi. Një mbrëmje speciale për një rast do t’ju kujtojë sa e nevojshme dhe e bukur është ngrohtësia e miqve dhe do t’ju vendosë në mendime për gjërat që kanë vërtet vlerë në jetë.
 
Në Hënën e re të 11 janarit, Urani do të dërgojë drejt Diellit dhe Hënës së re një rreze rrëzëllitëse, duke ju sugjeruar që të bëni një udhëtim spontan me miqtë e ngushtë. Në të njëjtën kohë, Jupiteri do të bjerë në kontakt me Saturnin për të sjellë një ndjesi qëndrueshmërie në jetën tuaj. Ky muaj shkëlqen dhe do të bëjë të mundur të shijoni kohën me njerëzit e çmuar.
 
Edhe sektori juaj i punës do të jetë në vëmendje, veçanërisht nëse keni një profesion kreativ. Nëse redaktoni, shkruani, merreni me marrëdhënien me publikun, marketing, rrjetet sociale, stand up comedy, argëtim, api fusha të tjera të ngjashme, do të jeni më të ekspozuar ndaj publikut të gjerë, i cili do t’ju adhurojë.
 
Marsi dhe Jupiteri do të krijojnë një marrëdhënie të bukur dhe pozitive mes tyre, saktësisht më 12 janar, duke ju bërë të fitoni më shumë të ardhura, përmes një pune që ju paguan shumë mirë.
 
Më 25 janar (plus/minus 5 ditë) do të vihet në dilemë qëndrimi dhe shëndeti juaj, pasi do të haseni me një presion të madh për të mbyllur një projekt. Mbase do t’ju duhet të punoni me orë të tëra dhe do të përballeni edhe me mosdhënien e meritave. Mbajeni radarin të aktivizuar në rastet kur po ju shkelet e drejta juaj.
 
Ju do të bëni prekjet e fundit për këtë projekt dhe doni që të jetë perfekt para se të dërgohet. Urani dhe Jupiteri do të qëndrojnë pranë jush këtë muaj, për të mbrojtur të ardhurat dhe reputacionin tuaj.
 
Në datat 27-29 janar do të ketë shumë mundësi të shkëlqyera që mund t'ju bëjnë të udhëtoni me buzëqeshje, ndërsa përkëdheleni nga të gjithë planetët miqësorë në Bricjap. Një nga planetet më bujarë do të jetë Afërdita, e cila do të bashkëveprojë me Jupiterin më 28-29 janar. Dashuria do të jetë në ajër dhe një rrugëtim i shpejtë, i papritur, spontan mund të jetë në planin e ditës. Është një muaj i lumtur!

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.