Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2024: Binjakët dhe Gaforrja

Shkruar nga Anabel

2 Janar 2024

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2024: Binjakët dhe Gaforrja

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2024: Binjakët dhe Gaforrja

Janari do të jetë shumë ndryshe nga dhjetori. Ky muaj do të përqendrohet i gjithi rreth biznesit dhe menaxhimit të parave. Dhjetori kishte një ritëm të ngadaltë dhe të qetë, ndërsa janari do të ecë me shpejtësi. Pasi Mërkuri doli nga prapavija (1 janar), do të ndiheni më me energji, gati për t'i vënë gjërat në lëvizje.

Hëna e re do të shfaqet më 11 janar në Bricjap, shtëpia juaj e tetë e parave të njerëzve të tjerë. Ky do të jetë një vit financiar i madh dhe fitimprurës për ju, duke filluar nga fundi i majit, kur Jupiteri fatlum hyn te Binjakët për herë të parë në më shumë se një dekadë.

Hëna e re e 11 janarit jo vetëm që do t'ju ndihmojë të gjeni profesionistin e duhur për t'ju ndihmuar të vendosni gjërat në vijë, por gjithashtu do t'ju motivojë. Shtëpia e tetë rregullon të gjitha llojet e parave - komisionet, honoraret, shpërblimet, pagesat e sigurimeve, bursat dhe ndihmat financiare universitare, huatë bankare, hipotekat etj.

Saturni është aktualisht në shtëpinë tuaj të dhjetë prestigjioze profesionale, kështu që duket se paratë do të shtohen. Qëndroni optimistë dhe prisni rezultatet nga përpjekjet që po bëni.

Nëse keni një procedurë shëndetësore për të planifikuar, kjo Hënë e re e 11 janarit do të ishte koha e duhur.

Hëna e plotë e 25 janarit do të bjerë në Luan dhe do të ndezë shtëpinë tuaj tjetër të komunikimit, shtëpinë e tretë, e cila rregullon edhe marrëveshjet. Mund të nënshkruani një kontratë brenda pesë ditëve nga kjo datë.

Binjakët dihet që janë të talentuar te artet e komunikimit, kështu që mund t'ju ofrohet një shans për të shkruar një libër ose skenar ose mund t'ju ofrohet një mundësi për një film. Ose, mund t'ju jepet një shans për të organizuar shfaqjen tuaj televizive ose një seri podkastesh. Me pak fjalë, talenti juaj në të folur, të shkruar ose redaktuar, ose në marrëdhëniet me publikun ose mediat sociale, aplikacionet, ose zhvillimin e softuerit, do të shpërblehet shumë.

Plutoni do të vendoset në Ujor dhe do të qëndrojë deri më janar 2044. Plutoni është planeti i transformimit dhe mundet, nëse punoni me të, të krijojë përvoja që ndryshojnë jetën. Kështu që dy dekadat e ardhshme mund të jenë të mbushura me arritje mbresëlënëse.

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2024: Binjakët dhe Gaforrja

Pushimet mbaruan dhe tani jeta është më e qetë. Fokusin do ta keni te bashkëshorti/ja ose një partner i qëndrueshëm pasi Hëna e re do të vendoset te Bricjapi më 11 janar.

Mund të martoheni ose ta drejtoni energjinë e Hënës në hapjen e bisedimeve për të marrë një partner biznesi ose bashkëpunëtor. Edhe pse mund të supozoni se jeni pak impulsiv, Saturni, planeti sundues i Bricjapit (shenja e Hënës së re) do të kujdeset që vendimi të jetë i menduar mirë. Për më tepër, lajmet financiare mund të jenë papritur pozitive.

Urani në fund do të shkojë në pozicion normal më 26 janar, pasi ka qenë në prapavijë që nga 28 gushti, një periudhë prej pesë muajsh. Nëse çështjet e parave kanë ngecur së fundmi, ka të ngjarë që gjërat të përmirësohen pas 26 janarit. Nëse punoni me komisione, do të filloni të shihni që biznesi do të rritet në fund të janarit - klientët do të bëhen energjikë dhe do të jenë gati për të marrë vendime.

Në aspektin romantik, ky muaj favorizon ata që janë ose të martuar ose në një marrëdhënie serioze. Shtëpia juaj e shtatë e përkushtimit është e mbushur me energji të mirë, kështu që është koha për të vlerësuar partnerin/en dhe për t'i treguar se kujdeseni për të. Festoni dashurinë që keni për njëri-tjetrin.

Nuk jeni të martuar apo të lidhur? Me shumë mundësi do t'ju duhet të prisni deri më 22 mars që jeta e dashurisë të fillojë të përmirësohet dukshëm, sepse Marsi do të hyjë në një shenjë të përsosur për t'ju ndihmuar, Peshqit, dhe do të qëndrojë deri më 30 prill. Kjo do të jetë më e mira për ju për të gjetur dashurinë.

Afërdita do të jetë në shenjën e Peshqve në Mars gjithashtu, por afër Saturnit për t'ju ndihmuar të shijoni jetën, kështu që jini të durueshëm - prilli do të jetë muaji juaj.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.