Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2024: Dashi dhe Demi

Shkruar nga Anabel

2 Janar 2024

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2024: Dashi dhe Demi

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2024: Dashi dhe Demi

Vitin e Ri po e nisni plot optimizëm, veçanërisht për perspektivat për avancim në karrierë. Muaji i kaluar u krijua për udhëtime dhe festime dhe me Mërkurin në prapavijë, dhjetori ishte koha për t'u afruar me miqtë dhe familjen. Tani, që nga 1 janari, Mërkuri do të shkojë në pozicion normal, kështu që nuk do t'i keni vonesat që ju është dashur të duroni muajin e kaluar.

Ju keni një kurorë yjesh (shumë planetë) në Bricjap, shtëpinë tuaj të dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve, së bashku me një Hënë të re më 11 janar, gjithashtu në Bricjap. Kështu që teksa ditët e para të janarit mund të jenë qetësi, sapo të arrijë kjo Hënë e re, mund të merrni një ofertë mahnitëse për një pozicion të ri. Nëse jeni të vetëpunësuar, një klient i rëndësishëm dhe prestigjioz mund të telefonojë për të shfrytëzuar shërbimet tuaja.

Shumë para mund ta gjejnë një mënyrë për në llogarinë tuaj bankare. Ky është një muaj i jashtëzakonshëm.

Nëse ju kërkohet të menaxhoni të tjerët në këtë kohë, do të jeni të kujdesshëm, duke ju bërë një menaxher/e të pëlqyer.

Një ditë e mrekullueshme për të takuar një klient do të jetë e premtja, 12 janar - klientit do t'i pëlqejnë idetë tuaja - dhe paratë ka të ngjarë të burojnë.

Nëse keni nevojë të udhëtoni, të nënshkruani një kontratë, të dorëzoni një dorëshkrim ose të blini diçka të shtrenjtë, bëjeni më 19 janar.

Më 20 janar, Plutoni do të jetë lajmi kryesor. Plutoni lëviz në Ujor për herë të parë që nga 1777-1798. Do të filloni të takoni shumë njerëz të fuqishëm dhe të suksesshëm në shoqëri, shumë prej të cilëve do të bëhen miq të ngushtë.

Hëna e plotë do të ndodhë më 25 janar në Luan, por Plutoni, i sapoformuar në Ujor, do ta kundërshtojë Hënën e plotë. Kjo sugjeron që një mik mund të sfidojë ose të përpiqet me forcë t'ju manipulojë për të bërë diçka për të. Mund të jetë një moment i vështirë për t'i parë këto cilësi negative te një mik të cilit i kishit besuar, por do të jeni mirënjohës të dini të vërtetën për karakterin dhe qëndrimin e këtij personi ndaj jush.

Me mbylljen e muajit, do të hasni në një mori aspektesh të bukura. 28 janari do të jetë një moment i shkëlqyeshëm për blerjet, komunikimin dhe marrëveshjet kontraktuale. Me siguri do të jeni një magnet i parave në fund të janarit.

Horoskopi i Susan Miller për muajin janar 2024: Dashi dhe Demi

Keni çdo arsye të besoni se po hyni në vitin 2024 të lumtur, sepse është një vit me fat për shkak të Jupiterit. Ky është një trend që filloi majin e kaluar dhe do të vazhdojë deri më 25 maj të këtij viti. Kjo ngjarje e rrallë ndodh çdo 12 vjet. Shumë nga gjërat që bëni tani do t’ju kthehen së shpejti.

Tani për tani, doni shumë të udhëtoni. Vendosni për ndonjë destinacion të largët, sepse keni mbështetje të fuqishme planetare. Hëna e re e 11 janarit në Bricjap do të vërë në lëvizje planet e udhëtimit.

Kjo Hënë e re do të inkurajojë gjithashtu (përveç udhëtimeve në distancë) sipërmarrjet në botim dhe transmetim (përfshirë botën dixhitale), arsimin e lartë dhe tregtinë dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, duke u fokusuar te imigracioni, pasaportat, vizat etj.

Një nga ditët më të lumtura të muajit do të jetë 12 janari. Në këtë ditë, veprimet tuaja do të sjellin lumturi dhe fitim. 26 janari do të sjellë lajme të mira nga karriera.

Më 20 janar kemi lajmet kryesore kur Plutoni vendoset në Ujor. Plutoni do të qëndrojë në sektorin e karrierës për një kohë shumë të gjatë, gjithsej 20 vjet. Dy dekadat e ardhshme do të jenë të rëndësishme për ju: fuqi, para dhe sukses.

Veçanërisht pronat janë në qendër të vëmendjes, pasi Hëna e plotë e 25 janarit në Luan, do të sjellë në qendër të vëmendjes një çështje shtëpiake apo familjare.

Karriera po ndikohet edhe te Hëna e plotë e 25 janarit, kështu që është e mundur që ju të vendosni të përfitoni nga mundësitë më të mira profesionale në një rajon tjetër të vendit. Do të gjeni njerëz të huaj me fat për ju. Me Uranin kaq miqësor me Afërditën, sundimtaren e shenjës suaj, mund të habiteni nga një zbulim i papritur, që nuk do ta prisni, por që sigurisht do të jeni të emocionuar.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.