Kinema & TV

Kim Kardashian po futet seriozisht në kinema dhe sapo rrëmbeu një super rol

Shkruar nga Anabel

5 Dhjetor 2023

Kim Kardashian po futet seriozisht në kinema dhe sapo rrëmbeu një

Aktorë profesionistë, hapni krahun se Kim Kardashian po pushton kinemanë! Pas rolit të saj në “American Horror Story: Delicate”, Kim iu besua një tjetër rol: ai i një avokateje seksi, plot vetëbesim.
 
Seriali i ri quhet “Sexy Lawyer” dhe regjisor është Ryan Murphy, regjisori i sagës “American Horror Story”. Murphy është një prej regjisorëve më të njohur në botën e kinemasë. Ai është gjithashtu regjisori i “Monster: The Jeffrey Dahmer Story”, “Ratched”, “Scream Queens”, “The Watcher”, “Glee” etj.

Kim Kardashian po futet seriozisht në kinema dhe sapo rrëmbeu një
Kim Kardashian në "American Horror Story: Delicate"

Thuhet se seriali është frymëzuar nga avokatja e famshme Laura Wasser, mjaft e kërkuar në Hollywood. Ajo ka qenë edhe avokatja e Kim, kur ajo u divorcua nga Kanye.

Kim Kardashian po futet seriozisht në kinema dhe sapo rrëmbeu një
Laura Wasser

Thuhet se seriali do të nisë xhirimet në 2024-ën dhe do të publikohet një vit më vonë. Filmi i përshtatet Kim, e cila përpos se është seksi, duuuuh, është edhe një avokate e aftë.

Kim gjithashtu do të jetë edhe në filmin “The Fifth Wheel”.

Artikuj të sugjeruar: