Celebrity

15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq gjatë 2023-shit

Shkruar nga Anabel

4 Dhjetor 2023

15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq

Teksa protagonizmi i shumë yjeve në ngjarjet e mëdha të vitit që po lemë pas ka marrë jo pak vëmendje mediatike, njësoj ka ndodhur edhe me çiftet e njohura që kanë dalluar për veshjet e bukura, aksesorët e veçantë, këpucët e plot detaje të tjera të look-ut në tërësi.

Gjatë 12 muajve të vitit ka pasur plot ndarje, por sërish pjesëmarrja e tyre në tapetin e kuq nuk ka kaluar pa u vënë re.

Met Gala dhe Festivali i Filmit në Kanë kanë shërbyer si vendet më të mira për momentet më elegante të vitit 2023, nga fustani me pupla i Nicole Kidman që u shfaq bashkë me partnerin Keith Urban, apo Dua Lipa me ish- partnerin Romain Gavras, për të cilët mediat thonë se janë ndarë.

Njëherësh, ka pasur edhe një mori premierash dhe mbrëmjesh gala që kanë prezantuar momentet më të mira të VIP-ave nga David Beckham, Clooney dhe shumë të tjerë.

Ja një galeri me foto dhe momentet më të mira të çifteve të famshëm në tapetin e kuq gjatë vitit 2023.

15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Amal dhe George Clooney në "The Albie Awards"
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Sarah Paulson dhe Holland Taylor në festën after party të "Vanity Fair"
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Cardi B dhe Offset në "MTV Music Awards"
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Kaia Gerber dhe Austin Butler në eventin e "Time 100"
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Rihanna dhe A$AP Rocky në "Met Gala"
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Suki Waterhouse dhe Robert Pattinson në "Met Gala"
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Jennifer Lopez dhe Ben Affleck në premierën e filmit "The mother"
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Meghan Markle dhe Princi Harry në eventin e "Woman Foundation"
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Scarlett Johansson dhe Colin Jost në Kanë
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Priyanka Chopra dhe Nick Jonas në premierën e "Love again"
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Harrison Ford dhe Calista Flockhart në premierën e filmit "Indiana Jones and the Dial Of Destiny"
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Nicole Kidman dhe Keith Urban në "Met Gala"
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Beyoncé dhe Jay-Z në ndarjen e çmimeve "Grammy"
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Gabrielle Union dhe Dwyane Wade në "Met Gala"
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Dua Lipa dhe Romain Gavras në Festivalin e Filmit në Kanë
15+ çiftet e famshme që shkëlqyen në tapetin e kuq
Ciara dhe Russell Wilson në afer party-n e "Vanity Fair"

 
Burimi: W Magazine