Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Ujori dhe Peshqit

Shkruar nga Anabel

3 Dhjetor 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Ujori dhe Peshqit

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Ujori dhe Peshqit

Do të hyni në dhjetor me një humor të gjallë e festiv. Në fund të muajit të kaluar, më 27 nëntor, ndodhi një Hënë e plotë romantike që ju ka frymëzuar për të shijuar sezonin e festave të këtij viti. Hna e plotë ju kërkoi të pyesni veten për personin me të cilin po dilni - a shihni një të ardhme? Nëse jo, mund të jeni larguar për të hapur veten ndaj mundësive të reja.

Marsi do të vazhdojë të qëndrojë në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë të shpresave, dëshirave dhe miqësive gjatë gjithë këtij muaji (dhe deri më 4 janar) për t'u siguruar që të merrni shumë ftesa për të parë miqtë. Do të doni të jeni të rrethuar nga ata që ju duan dhe janë besnikë ndaj jush.

Gjatë gjithë muajit duket se jeni të shqetësuar se sa para do të shpenzoni nëse u thoni po të gjitha ftesave që do të merrni, megjithatë ka gjithmonë mënyra për t'i bërë gjërat të funksionojnë edhe me pak kosto.

Do të ketë dy ditë këtë muaj që do të jenë me shumë fat për të rritur të ardhurat. E para, 7 dhjetori, do të jetë më e mira nga të dyja për situatën tuaj aktuale. Do të ishte dita e përsosur për t’u takuar me një klient të ri ose për të pasur një intervistë të rëndësishme për një pozicion të ri.

Një ditë tjetër e veçantë është 27 dhjetori. Përdoreni këtë ditë për një veprim që është i vështirë për t'u arritur - do t'ju japë një avantazh.

Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 13 dhjetori deri më 1 janar, një kohë kur nuk duhet të mbyllni marrëveshjen për një shtëpi, të nënshkruani një kontratë ose të blini ndonjë pajisje elektronike. Mos bëni asnjë nga këto aktivitete as shumë afër 13 dhjetorit.

Kur bëhet fjalë për karrierën këtë muaj, gjërat po shkojnë mirë. Ju e keni Afërditën në pikën më të lartë në grafikun tuaj, kështu që njerëzit e rëndësishëm po ju lavdërojnë ndërsa vartësit po konkurrojnë me njëri-tjetrin për të punuar me ju.

Hëna e plotë më 26 dhjetor mund t'ju gjejë duke përfunduar një detyrë të madhe.

Familja dhe miqtë do të bëhen bashkë më 27 dhjetor, një nga ditët më të lumtura të muajit.

Për natën e Vitit të Ri, planifikoni një darkë të vogël në shtëpi, vendi juaj më me fat të jetë këtë muaj dhe për pesë muajt e ardhshëm.

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Ujori dhe Peshqit

Mirë se vini në muajin më të rëndësishëm të vitit për karrierën. Muajin e kaluar, Marsi hyri në shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve, arritjeve dhe famës. Marsi do të qëndrojë në shtëpinë tuaj të karrierës deri më 4 janar. Hëna e re e 12 dhjetorit do t'i japë një shtysë jetës profesionale.

Diçka e rëndësishme duket se po përgatitet në karrierën tuaj. Mos i vononi vendimet e rëndësishme, sepse Mërkuri do të shkojë në prapavijë nga 13 dhjetori deri më 1 janar.

Duket se jeni në qendër të vëmendjes dhe nëse jeni të vetëpunësuar, do të takoheni me të paktën një njeri për të festuar punën e mirë që keni bërë gjatë vitit 2023. Peshqit e vetëpunësuar gjithashtu do të jenë në gjendje të marrin një klient të ri.

Ky muaj nuk do të jetë vetëm për interesa profesionale. Një nga ditët më të ëmbla për dashurinë dhe romancën do të jetë 25 dhjetori, dita e Krishtlindjes. Një person i afërt ka të ngjarë të bëjë një gjest të bukur për ju. Romanca do të jetë në ajër dhe gjithashtu do të keni mundësi të argëtoheni shumë me fëmijët. Mund të keni përfunduar së fundmi një projekt të madh.

Duket se kjo periudhë festash do të jetë ajo që do ta mbani mend gjatë. Vendimet që do të merrni në ose afër 26 dhjetorit do të zgjasin për një kohë shumë të gjatë, ndoshta përgjithmonë.

Një nga ditët më të mira të muajit vjen një ditë më vonë, më 27 dhjetor, kur mund të ndodhë një udhëtim i shpejtë për të parë një mik, ose mund të merrni një mesazh që do t'ju emocionojë.

Për natën e Vitit të Ri, hëna kalimtare do të jetë në shenjën tuaj të kundërt, Virgjëresha, ndaj lëreni partnerin të zgjedhë se çfarë do të bëni të dy. Ndonjëherë është shumë bukur të ulesh dhe të mos mendosh për asgjë. Këtë vit, le të kujdeset dikush për ju. Gëzuar, festat!

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.